До новин

НБУ дав доступ проблемним банкам до підтримки ліквідності

18 лютого, 2016
Банкрутство фінустанов
НБУ дав доступ проблемним банкам до підтримки ліквідності

Національний банк надав доступ до операцій з підтримки ліквідності банкам, віднесеним до категорії проблемних.

Про це йдеться в постанові №83 від 16 лютого «Про внесення змін до Положення про застосування НБУ стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи», повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

«Це буде сприяти ефективному виконанню Національним банком функції кредитора останньої інстанції для банків», - йдеться у коментарі НБУ.

Згідно з постановою, виключений також пункт, згідно з яким у разі віднесення банку до проблемних НБУ ініціює дострокове виконання ним зобов'язань за кредитом рефінансування та/або операціями прямого репо.

Нацбанк також розширив можливості інших банків щодо одержання коштів за кредитами рефінансування на підтримку ліквідності і операцій прямого репо, знявши обмеження в 50% розміру регулятивного капіталу банку і 50% обсягу коштів, пропонованих на тендер з підтримання ліквідності банків.

«Таким чином, отримання банками ресурсів за цими операціями будуть обмежуватися тільки наявними забезпеченням (ОВДП, депозитні сертифікати, валюта) і максимальною сумою тендерів», - йдеться в повідомленні Нацбанку.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, українські банки отримали майже 67 млрд гривень збитків.

Коментарі
Додати коментар