До новин

Лагун через власні фірми купив у свого банку борги за 5 мільйонів

19 лютого, 2016
Банкрутство фінустанов
Лагун через власні фірми купив у свого банку борги за 5 мільйонів

Компанії «Іпотека кредит» та «Скай кепітал менеджмент», співзасновниками яких були Микола Лагун та його сестра Антоніна Лагун, за 5 млн гривень отримали право вимоги за кредитами вкладників «Омега Банку», який належав Лагуну, на суму 1,6 мільярда гривень.

Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми», повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

Як зазначається, 31 грудня 2014 року – за місяць до визнання проблемним «Омега Банку», банк уклав договір, який стосувався понад 70 кредитних угод.

«Свого часу цей банк видав кредити низці клієнтів, і станом на грудень 2014-го вони мали повернути «Омега Банку» близько 1,3 мільярда гривень позичених коштів. Аби зменшити ризик того, що позичальники не повернуть ці гроші, банк убезпечив себе шляхом застави цінного майна, наприклад, будівель або земельних ділянок», - говориться у розслідуванні.

Балансова вартість заставного майна за виданими «Омегою» кредитами становила близько 3,6 мільярда гривень.

При цьому «Омега Банк» продав права вимоги за цими кредитами фірмі «Іпотека кредит».

За право отримати більше мільярда гривень від позичальників «Іпотека кредит» заплатила банку лише 5 мільйонів гривень.

«5 мільйонів гривень, які отримав «Омега Банк» – це у 724 рази менше, ніж так звана балансова вартість об’єктів, під які клієнти банку отримували кредити. Вигідна угода стала можливою за допомогою іще одного учасника схеми – компанії «Правий берег». Ця фірма оцінила майнові права за кредитами позичальників всього в 4,9 мільйона гривень», - пишуть журналісти Схем.

На початку 2014 року, засновниками «Іпотеки кредит» були сам Микола Лагун та його сестра Антоніна. Окрім того, фірма зареєстрована у будівлі, де розташоване відділення «Дельта Банку».

Зараз власником фінансової компанії «Іпотека кредит» значиться кіпрська Trumerg Holdings Limited, оформлена на двох громадян Кіпру.

В липні 2015 року право вимоги за низкою договорів було перепродане компанії з управління активами «Скай кепітал менеджмент», яка зареєстрована у приміщенні «Дельта Банку», і до осені 2014-го називалась не «Скай кепітал менеджмент», а «Дельта Капітал».

Співзасновницею до листопада 2014 року була Антоніна Лагун, а потім фірма була переписана на кіпрську компанію Sperlog Investments.

За словами уповноваженого фонду, одним з найбільших кредиторів «Омеги» є сам Лагун. І якщо сумнівний перепродаж за безцінь мільярдного кредитного портфелю буде скасовано, отримані кошти будуть повернуті, зокрема, й самому скандальному банкіру.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, суд заарештував майно Омега Банку за позовом офшорної компанії Лагуна.

Коментарі
Додати коментар