До новин

Цього року великим банкам банкрутство не загрожує, - ФГВФО

17 березня, 2016
Банкрутство фінустанов
Цього року великим банкам банкрутство не загрожує, - ФГВФО

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб не чекає банкрутств великих банків в 2016 році, проблеми будуть лише у тих фінустанов, що займалися відмиванням грошей або мають непрозору структурою власності.

Про це на прес-конференції заявив директор-розпорядник Фонду Костянтин Ворушилін, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

«Я не можу дати гарантію, що все буде добре і ніхто з великих банків не «ляже», але з урахуванням тих ризиків, які у нас є, ми оцінюємо, що в цьому році не буде великих потрясінь і ми сподіваємося цього року не запозичувати грошей у держави», – сказав він.

При цьому Ворушилін не бачить великих ризиків для Фонду від того, що НБУ прискорив графік щодо докапіталізації, однак виступає за його перегляд.

«Сподіваюся, що буде якась консолідація (банків) і сподіваюся, що НБУ зможе переглянути свої жорсткі вимоги по капіталу. Я вважаю, що маленькі банки мають право на життя і на роботу в своєму сегменті економіки», – зазначив він.

На його думку, в цьому році в Фонд потраплять в основному ті банки, які займалися відмиванням та такі, що мають непрозору структуру власності.

Нагадаємо станом на 1 березня поточного року вкладникам банків, які були визнані неплатоспроможними в 2014-2015 роках, фонд виплатив 70,3 млрд, в тому числі 15,3 млрд гривень в 2014 році, 50,3 млрд гривень в 2015 році і 4,7 млрд гривень в 2016 році за перші два місяці.

Коментарі
Додати коментар