До новин

Moody's припускає неплатоспроможність багатьох українських банків

31 березня, 2015
Банкрутство фінустанов
Moody's припускає неплатоспроможність багатьох українських банків

Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service прогнозує погіршення якості активів і стану капіталу українських банків у 2015 році через складні макроекономічні умови.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на УНІАН.

"Продовжується різке погіршення макроекономічних умов у країні, що продовжуватиме сильний тиск на українські банки, їх фінансові показники, збільшуючи ризик неплатоспроможності для багатьох банків", - йдеться в прогнозі.

Агентство зазначає, що падіння економіки України за підсумками року становитиме близько 5,5%, після падіння за підсумками минулого року на 6,9%, що чинитиме тиск на якість активів банків.

"Буфери капіталу вже потрапили під значний тиск. За відсутності додаткових ін'єкцій капіталу від акціонерів рівень капіталу буде знижуватися і далі, враховуючи очікуване зростання проблемних кредитів", - зазначає Moody's.

Крім того, експерти агентства зазначають, що тиск на якість активів посилюється стрімкою девальвацією української гривні до долара з 1 січня по 1 березня 2015 року.

"Близько 40% банківських кредитів в Україні номіновано в іноземній валюті (переважно в доларах США), і значна частина валютних позичальників не мають доходів від експорту, щоб захистити себе від впливу зростання вартості валюти на вартість обслуговування боргу", - йдеться в повідомленні.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, НБУ дозволив банкам з негативним капіталом працювати до липня.

Джерело фото: knowledgesourceus.com

Коментарі
Додати коментар