Яресько розповіла, чому не націоналізували Дельта Банк
Міністр фінансів України Наталія Яресько зазначила, що націоналізація Дельта Банку не найкращий підхід до цієї проблеми, оскільки досвід націоналізації банків часів кризи 2008-2009 років – негативний.
Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на "Українську правду".
Яресько заявила, що минулого року регулятор визнав Дельта Банк системним, але це не означає, що він буде націоналізований.
"Перш за все, я не знаю, хто казав, що ми будемо націоналізувати. Минулого року Національний банк визнав Дельта Банк системним, але це не одне й те саме, це не є гарантія націоналізації", - заявила міністр.
За її словами, є різні варіанти, як вирішувати проблемні питання системного банку.
"Ми консультувалися, як вирішувати питання щодо цього банку, ми приймали це рішення разом. І тут були причетні не тільки Нацбанк, не тільки уряд, Мінфін, але й наші міжнародні партнери - і МВФ, і ЄБРР, і Світовий банк, всі мали свою точку зору. Дійсно, моєю позицією було те, що не найкращий підхід націоналізувати цей банк в цей час, в цій ситуації в країні. І я беру на себе відповідальність за цю позицію. Але це не лише моя точка зору, бо якби вона була тільки в мене, то навряд чи її б підтримали всі сторони, що приймали участь у рішенні", - зауважила міністр.
Яресько нагадала про досвід держави в націоналізації під час останньої фінансової кризи в 2008-2009 роках.
"Ми не маємо позитивних показників ні щодо ефективності націоналізації, ні щодо розуміння коштів, ціни цієї націоналізації. І що врятовано, ми не можемо сказати на сьогоднішній день", - повідомила вона.
"Окрім того, ми не хочемо, аби за хибні бізнесові стратегії, що призводять до проблем у банках, платив народ. А в разі націоналізації платить саме він, адже це за кошти платників податків відбувається докапіталізація банків з бюджету", - резюмувала Яресько.
Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, регулятор продовжив термін пошуку інвесторів для неплатоспроможного Дельта Банку.
Джерело фото: kiev.vgorode.ua
Коментарі
Новини за темою
- Банкрутство фінустанов 23 лютого, 2022
У січні банки-банкрути погасили вимог кредиторів на 74 мільйони гривень
- Банкрутство фінустанов 23 лютого, 2022
- Банкрутство фінустанов 20 лютого, 2022
Вкладники банків-банкрутів отримали в січні майже 10 мільйонів гривень виплат
- Банкрутство фінустанов 17 лютого, 2022
Верховний суд остаточно підтвердив законність виведення з ринку банку "Капітал"