До новин

НБУ підтвердив неплатоспроможність банку «Михайлівський»

24 травня, 2016
Банкрутство фінустанов
НБУ підтвердив неплатоспроможність банку «Михайлівський»

Правління Національного банку України 23 травня 2016 року прийняло рішення №14 «Про віднесення Публічного акціонерного товариства «Банк Михайлівський» до категорії неплатоспроможних».

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на прес-службу регулятора.

В НБУ зазначили, що Банк «Михайлівський» був визнаний проблемним 23 грудня 2015 року через ризикову діяльність. З того моменту Національний банк вів роботу з акціонером та менеджментом банку для врегулювання ситуації.

«20 травня 2016 року голова правління ПАТ «Банк Михайлівський» Ігор Дорошенко повідомив, що залишив посаду. Цього ж дня  банк заявив, що з технічних причин в ньому не працює система «операційний день банку». Система не працювала увесь день, що унеможливлювало доступ куратора до операційних даних. Система запрацювала лише пізно ввечері 20 травня. Куратор, отримавши доступ, побачив велику кількість операцій з переведення вкладів фізичних осіб з фінансової компанії, пов'язаної з банком, на баланс банку. Це збільшило навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) з 1,6 млрд. грн. до 2,6 млрд. грн.», - заявила заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова.

«При виявленні таких операцій, що відбуваються у проблемному банку, Національний банк згідно з Законом України «Про банки та банківську діяльність» зобов'язаний прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних», - додали  упрес-службі.

Протягом понеділка, 23 травня 2016 року, ПАТ «Банк Михайлівський» чинив спротив кураторові Національного банку у доступі до інформації, що підтвердила би такі операції. Через необхідність отримати ґрунтовні докази для визнання банку неплатоспроможним, рішення було прийняте лише ввечері. Незважаючи на прийняття відповідного рішення в кінці дня понеділка, Національний банк повідомив Фонд гарантування вкладів про ситуацію, що склалася, ще в п’ятницю, 20 травня. Працівники ФГВФО прибули в банк в понеділок зранку для здійснення додаткового контролю.  

Протягом цього часу кореспондентський рахунок банку був заблокований, що унеможливлювало виведення коштів за межі ПАТ «Михайлівський». Водночас куратор отримав інформацію про низку операцій внутрішнього взаємозаліку. На даний момент ця інформація перевіряється. За результатами перевірки Національний банк планує звернутись до правоохоронних органів з приводу доведення банку до банкрутства. Додаткове навантаження на Фонд гарантування вкладів в обсязі 1 млрд. грн., що з’явилось 20 травня 2016 року,  буде оскаржуватись.

Станом на 23 травня 2016 року 100% акцій банку належить ТОВ «Екосіпан», 92,5% якого належить Віктору Поліщуку, 3,9% - Ігорю Дорошенку та 3% - Віктору Єрасову. Національний банк не отримував пакет документів для приєднання ПАТ «Банк Михайлівський» до іншої установи.

Як повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, ще до оприлюднення відповідної інформации Нацбанком журналіст і редактор телепроекту «Гроші» Александр Дубинский розповідав, що НБУ визнав банк «Михайлівський» неплатоспроможним.

Коментарі
Додати коментар