До новин

У ФГВ розповіли подробиці обшуку «Хрещатика»

01 червня, 2016
Резонансні справи
У ФГВ розповіли подробиці обшуку «Хрещатика»

У Фонді гарантування вкладів фізосіб повідомили, що 31 травня, приблизно о 13 годині, представники Головного слідчого управління Національної поліції України провели обшук та виїмку оригіналів документів у центральному офісі ПАТ «КБ «Хрещатик».

Такая інформація міститься у прес-релізі ФГВ, передає інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

«Свої дії правоохоронці обґрунтовували наявністю у них Ухвали Печерського районного суду столиці по справі 757/25537/16-к від 27 травня 2016 року, в якій йдеться про необхідність здійснити обшук та виїмку документів у рамках кримінального провадження, інформація про яке була зареєстрована у ЄРДР ще 16 березня 2016 року, тобто, майже за місяць до введення тимчасової адміністрації у банк «Хрещатик», - йдеться у прес-релізі.

Досудовим розслідуванням встановлено, що на території м. Києва групою невстановлених осіб створено та придбано ряд фіктивних суб’єктів господарювання, що зареєстровані на номінальних керівників та засновників, які задіяні в протиправних фінансових механізмах, направлених на незаконне переведення безготівкових коштів у готівку, зменшення податкового навантаження на вітчизняні суб’єкти господарської діяльності та розкрадання державних бюджетних коштів.

«Ми готові надати усі дані, необхідні для розслідування кримінального провадження та притягнення порушників до відповідальності. Ми не ховаємо документи, а навпаки зацікавлені встановити істину, особливо, якщо мова йде про маніпуляції із активами банку «Хрещатик», - запевняє Ігор Костенко, уповноважена особа Фонду на здійснення тимчасової адміністрації

За його словами, правоохоронцям запропонували надати належним чином завірені копії усіх документів, необхідних для проведення слідства за умови, що оригінали кредитних справ залишаться у банку.

«Адже оригінали цих справ – це надважливі документи, які є основою  для проведення майбутньої позовної роботи Фонду. Стовідсоткових гарантій того, що вилучені документи будуть збережені, на жаль, немає. Відомі випадки, коли після вилучення документи або втрачаються, або взагалі знищуються. А без них притягнути будь-кого до відповідальності неможливо», - сказав адміністратор неплатоспроможної фінустанови.

Однак у ФГВ зазначили, що аргументи Фонду були проігноровані.

«Зважаючи на те, що є рішення суду, ми маємо його виконати і тому змушені передати усі затребувані оригінали. Але гарантій того, що це не призведе до негативних наслідків, я дати не можу», - заявив Роман Дурдиєв, начальник відділу безпеки Департаменту розслідування протиправних діянь ФГВФО.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, головний офіс банку «Хрещатик» обшукували правоохоронці.

Коментарі
Додати коментар