До новин

НБУ упіймав керівництво Дельта Банку на порушенні законодавства

09 квітня, 2015
Банкрутство фінустанов
НБУ упіймав керівництво Дельта Банку на порушенні законодавства

У діях керівництва неплатоспроможного Дельта Банку були порушення норм законодавства, і воно підпадає під дію ухваленого в березні цього року закону про посилення відповідальності власників і менеджменту банків.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на УНІАН.

Про це повідомив перший заступник голови Національного банку України Олександр Писарук у ході засідання комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності.

"Відповім коротко на два запитання: так, так", - сказав Писарук, відповідаючи на запитання, чи були в діях керівництва неплатоспроможного Дельта Банку порушення норм законодавства та чи підпадає керівництво банку під дію ухваленого 2 березня (до визнання банку неплатоспроможним) закону про посилення відповідальності власників і менеджменту банків.

За його словами, звернення за цими фактами до правоохоронних органів перебуває в компетенції Фонду гарантування вкладів фізосіб, який здійснює тимчасову адміністрацію в Дельта Банку.

Національний банк України визнав неплатоспроможним Дельта Банк, що входить до групи найбільших, 2 березня, в результаті чого Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ввів у банк тимчасову адміністрацію.

Раніше НБУ, враховуючи системне значення Дельта Банку, обговорював із Міністерством фінансів плани реструктуризації банку і можливої участі держави в його рекапіталізації. Але, враховуючи незадовільний стан активів банку і відмову Мінфіну від його націоналізації, Нацбанк був змушений прийняти рішення про визнання банку неплатоспроможним.

Згодом директор-розпорядник Фонду гарантування Костянтин Ворушилін заявив, що виведення Дельта Банку з ринку доцільно шляхом створення перехідного банку за участю держави або передачі його активів державному Ощадбанку.

Ліквідація банку, на його думку, є найгіршим варіантом, оскільки в такому разі фонду потрібно буде виплатити близько 16,7 млрд грн за вкладами, тоді як значна частина активів банку в заставі під рефінансування НБУ, і повернути гроші у фонд буде практично неможливо.

Також у фонді повідомили, що в разі прийняття рішення про ліквідацію банку будуть потрібні додаткові вливання у фонд, крім уже отриманих раніше кредитів від НБУ та уряду на 30 млрд грн і понад заплановані в держбюджеті на цей рік обсяги в 20 млрд грн.

За оцінками фонду, обсяг коштів на рахунках державних компаній у Дельта Банку на момент визнання його неплатоспроможним становив близько 8,4 млрд грн, рефінансування Національного банку - 9,3 млрд грн.

Дельта Банк працює на ринку України з 2006 року і входить до групи найбільших банків. Основними акціонерами банку є бізнесмен Микола Лагун (на фото) - 70,61% і компанія Cargill Financial Services International Inc. (США) - 29,39%.

Коментарі
Додати коментар