До новин

Посадовці НБУ і банків-банкрутів вивели 12 млрд грн рефінансування через Австрію

02 липня, 2016
Банкрутство фінустанов
Посадовці НБУ і банків-банкрутів вивели 12 млрд грн рефінансування через Австрію

Національне антикорупційне бюро веде слідство по кримінальному провадженню, відповідно до матеріалів якого в період 2014-2015 років службові особи НБУ за попередньою змовою зі службовими особами ПАТ «КБ Південкомбанк», ПАТ «Банк «Київська Русь», ПАТ «Міський Комерційний Банк», ПАТ «Автокразбанк» (ПАТ «АКБ»), ПАТ «Терра Банк», ПАТ «Дельта Банк», ПАТ «КБ «Хрещатик» та АТ «Банк «Фінанси та Кредит» розтратили 12 млрд грн рефінансування.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на Finbalance.

Відповідно до ухвали Солом’янського райсуду м. Києва від 15.06.2016, досудове слідство встановило, що службові особи НБУ та вказаних фінустанов, діючи за попередньою змовою, з використанням кореспондентських рахунків цих банків, відкритих в «Meinl Bank Aktiengeselschaft» (Відень, Австрія), «вчинили фінансові операції з коштами на загальну суму понад 12 млрд грн, які попередньо були розтрачені з Національного банку України в якості кредитів рефінансування вказаним банкам, шляхом погашення кредиторської заборгованості підконтрольних підприємств перед вказаною банківською установою – нерезидентом».

Суд частково задовольнив клопотання детективів НАБУ й надав тимчасовий доступ до документів та відомостей (з можливістю зробити копії) про реєстрацію, облік та контроль підрозділами НБУ щодо відкриття, використання та закриття кореспондентських рахунків «НОСТРО» (Nostro account) та «ВОСТРО» (Vostro account) у «Meinl Bank Aktiengeselschaft» (Відень, Австрійська республіка) згаданими вище банками, які перебувають у володінні Нацбанку, розташованого за адресою м. Київ, вул. Інститутська, 9.

Нагадаємо, в НБУ, коментуючи вказане кримінальне провадження, заявили, що готові надати для НАБУ документи, необхідні для розслідування. При цьому екс-глава Нацбанку Степан Кубів (сьогодні - перший віце-прем`єр) підкреслював, що за часів його керівництва в НБУ рішення про виділення рефінансування приймалися колегіально.

Про розслідування Генпрокуратури щодо посадовців НБУ через їх співучасть у виведенні 535 млн дол з «Дельта Банку» читайте тут.

Про сумнівні операції банку «Надра» перед визнанням його неплатоспроможним (тобто за часів керівництва в НБУ В. Гонтаревої), видачу для нього рефінансування (за часів керівництва в НБУ С. Кубіва) й розслідування ГПУ з цього приводу див. тут.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, НАБУ взялося за «рефінанс» Нацбанку за часів Кубіва та Гонтаревої.

Коментарі
Додати коментар