До новин

НБУ дозволив банку Тігіпка поглинати банкрутів

26 липня, 2016
Банкрутство фінустанов
НБУ дозволив банку Тігіпка поглинати банкрутів

НБУ включив до переліку попередньо кваліфікованих осіб ТАСкомбанк як інвестора, який має право на участь у виведенні неплатоспроможних банків з ринку.

Про це інформаційному порталу Банкрутство & Ліквідація повідомили у прес-службі НБУ.

«Національний банк вперше включив до переліку попередньо кваліфікованих осіб банк як інвестора, який має право на участь у виведенні неплатоспроможних банків з ринку, у такі способи як: створення та продаж інвестору перехідного банку з передачею йому активів і зобов'язань неплатоспроможного банку і подальшою ліквідацією неплатоспроможного банку, продаж неплатоспроможного банку інвестору. Таким інвестором став ПАТ «ТАСкомбанк», - йдеться в повідомленні.

До цього часу НБУ включав до переліку попередньо кваліфікованих осіб, які можуть брати участь у виведенні неплатоспроможних банків з ринку, лише приймаючі банки.

У НБУ зазначають, що приймаючі банки можуть брати участь у виведенні неплатоспроможних банків з ринку лише у вигляді відчуження у процесі ліквідації всіх або частини активів і зобов'язань неплатоспроможного банку на свою користь. Наразі до переліку попередньо кваліфікованих осіб включено п'ять приймаючих банків: ПАТ «Банк Кредит Дніпро», ПАТ «Альфа-Банк», ПУМБ, ПАТ «Укрсоцбанк» і ПАТ «ТАСкомбанк».

Кваліфікованим інвестором може також стати будь-яка фізична або юридична особа, не лише банк. Для цього потрібно подати в НБУ повний пакет документів, передбачений Положенням про порядок попередньої кваліфікації. Розмір власних коштів інвестора, що має намір придбати неплатоспроможний банк, має становити не менше 120 млн грн, перехідний банк - не менше 500 млн грн.

Якщо попередньо кваліфікований інвестор має намір придбати конкретний неплатоспроможний або перехідний банк, то він повинен отримати дозвіл НБУ на набуття істотної участі.

Нагадаємо, що ключовим власником ТАСкомбанк є Сергій Тігіпко.

Коментарі
Додати коментар