До новин

Російські банки збільшили свою частку в українській банківській системі до 12%

15 квітня, 2015
Банкрутство фінустанов
Російські банки збільшили свою частку в українській банківській системі до 12%

Банки Російської Федерації значно збільшили свою частку в активах української банківської системи - приблизно до 12% на кінець 2014 року, йдеться в аналітиці міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor's.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на УНІАН.

Агентство наголошує, що мова йде про найбільші російські фінансові групи та афілійовані з ними організації, у тому числі українські дочірніх структурах російського "Внешэкономбанка" ("Промінвестбанк"), "Сбербанку Росії", Банку ВТБ, "Газпромбанку" і консорціуму "Альфа-Груп".

За оцінками S&P, сукупний обсяг українських активів груп становить приблизно 23-25 млрд дол. або близько 3% обсягу сукупних активів цих груп.

У тому числі, це близько 8 млрд дол. кредитів (за українськими стандартами бухгалтерського обліку), виданих українськими дочірніми банками.

Агентство оцінює частку кредитів російських банків українським позичальникам на суму близько 15-17 млрд доларів і, на думку S&P, приблизно 30-40% цих коштів хеджовані або забезпечені гарантіями або активами, зареєстрованими за межами України.

Сукупні витрати, за оцінками агентства, пов'язані з українськими активами (включаючи витрати на формування резервів, надання підтримки у формі капіталу і ліквідності, вплив негативної переоцінки на справедливу вартість активів та інші збитки, зумовлені ринковою ситуацією), п'яти найбільших російських банківських груп у 2014 році склали близько 4-5 млрд доларів, що відповідає 20-25% їхнього сукупного операційного доходу.

S&P зазначає, що витрати, пов'язані з українськими активами, зумовили погіршення фінансових результатів російських банків за підсумками 2014 року і можуть чинити тиск на їхні показники і у 2015 році, причому обсяг витрат буде приблизно таким самим, як і в минулому році.

Агентство очікує, що російські банки продовжать надавати підтримку своїм українським дочірнім структурам, проте значні збитки, пов'язані з діяльністю цих банків, можуть обмежити їхню присутність на українському ринку у довгостроковій перспективі.

Коментарі
Додати коментар