До новин

НБУ в суді програв власнику Імексбанку 300 млн грн

26 серпня, 2016
Резонансні справи
НБУ в суді програв власнику Імексбанку 300 млн грн

Національний банк втратив право стягнути з власника Імексбанку Леоніда Клімова понад 300 млн гривень фінансової поруки.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням FinClub.

Апеляційний суд Одеської області 15 липня скасував рішення Приморського районного суду Одеси від 16 березня, згідно з яким Нацбанк отримував право стягнути з Леоніда Клімова заборгованість по стабкредитам Імексбанку на 300 млн гривень, відсотки і пеню (9,85 млн гривень), а також судовий збір (4,65 млн гривень).

Як повідомлялося, стабілізаційний кредит Імексбанк отримав 28 листопада 2014 року, а вже з 27 травня 2015-го у банку відкликали ліцензію.

13 жовтня 2015 року Клімов отримав від НБУ вимогу про сплату заборгованості, але не заплатив.

«Приморський районний суд Одеси відстояв порушені інтереси держави, повернувши кошти до держбюджету, а також інтереси постраждалих кредиторів Імексбанку», - заявляв тоді суд.

Однак судді апеляційної інстанції вирішили, що народний депутат нічого не винен НБУ. У ст. 559 Цивільного кодексу говориться, що поручительство припиняється після закінчення терміну, зазначеного в договорі.

Якщо такий строк не встановлено, порука втрачає силу, якщо кредитор протягом шести місяців від дня настання строку виконання основного зобов'язання не пред'явить вимоги до поручителя.

При цьому день початку процедури ліквідації банку вважається настанням терміну виконання всіх грошових зобов'язань банку. Тому з 27 травня 2015-го НБУ отримав право пред'явити вимоги.

НБУ подав вимогу до Леоніда Клімова протягом цього шестимісячного терміну (13 жовтня), але оскільки поручитель його не виконав, НБУ подав в суд - 6 січня 2016-го. А ось ця дата вже не увійшла в зазначений шестимісячний термін.

«Тому навіть якщо в межах терміну дії поручительства була пред'явлена претензія, і поручитель не виконав зазначені в ній вимоги, кредитор не має права на задоволення позову, який був заявлений поза межами зазначеного терміну, оскільки із закінченням терміну припинилося матеріальне право», - йдеться в рішенні апеляційного суду. Останнім днем дії поручительства суд назвав 27 листопада 2015 року.

У Нацбанку заявили, що вже оскаржили це судове рішення.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, держава продає 368 срібних злитків Імексбанку.

Коментарі
Додати коментар