До новин

Юрій Береза просить ГПУ перевірити екс-президента «Родоводу»

05 вересня, 2016
Банкрутство фінустанов
Юрій Береза просить ГПУ перевірити екс-президента «Родоводу»

Народний депутат Юрій Береза, заступник голови депутатської фракції Політичної партії «Народний фронт», ​​направив Генеральному прокурору України Юрію Луценку запит щодо ретельної перевірки інформації стосовно колишнього віце-президента банку «Родовід» Сергія Дядечка.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація з посиланням на «Українські Новини».

Депутат стверджує, що за інформацією деяких ЗМІ та відповідно до звіту міжнародної аудиторської компанії Ernst & Young, Сергій Дядечко у 2009 році здійснював активне виведення коштів із банку «Родовід» і направляв їх у свій новий банк «Союз».

«Десятки тисяч вкладників були обмануті, а держава, після націоналізації «Родоводу», була змушена витратити мільярди гривень на порятунок установи. За сім років, що минули після тих подій, правоохоронні органи так і не дали чітких відповідей щодо реальних організаторів і виконавців цієї грандіозної афери, а також тих людей, які забезпечували політичний дах цинічному розграбуванню «Родоводу», – обурюється Юрій Береза.

За його словами, в електронних ЗМІ в останні роки з'явилося чимало матеріалів і журналістських розслідувань, де йдеться про те, що колишній власник більшої частини активів банку «Родовід» Сергій Дядечко міг бути безпосереднім автором схеми з переказу коштів з тонучого банку в його нову установу – банк «Союз».

«Я настійно прошу Генерального прокурора, щоб його відомство ретельно перевірило цю інформацію. Тому що виходить дивна ситуація, коли низка компаній, підконтрольних конкретному банкіру, фігурує в схемі виведення коштів з банку «Родовід», ця інформація розслідувалася правоохоронними органами, але ні конкретний банкір, ні його структури не потрапили під пильне око правоохоронців. Поки це викликає, щонайменше, подив.

Більше того, за наявною у мене інформацією, Сергій Дядечко разом зі своїм банком «Союз» під час президентства Януковича був автором і активним учасником схем з незаконної фінансової діяльності, які кришувались особисто старшим сином тодішнього президента Олександром і його поплічниками, які зараз ховаються в Москві. У мене виникає логічне питання: яким чином, маючи такий послужний список, Сергій Дядечко впевнено почуває себе в Україні, до нього немає ніякої зацікавленості з боку правоохоронних органів, а Національний банк України вже майже рік не може ліквідувати і вивести його банк «Союз» з ринку?», - запитує Юрій Береза.

Крім того, народний депутат особливо наголосив на необхідності перевірки Генеральною прокуратурою інформації про те, що на базі ліквідованого державного банку «Родовід» Фонд гарантування вкладів фізичних осіб збирається створити щось на зразок перехідного банку. «Інвестором цього банку, за моїми даними, повинен стати маловідомий іноземний інвестиційний фонд, за яким можуть стояти цілком відомі в Україні люди - той самий Дядечко і його давній бізнес-партнер Юрій Іванющенко», –  зазначив народний депутат. 

Коментарі
Додати коментар