Іноземні кошти на рахунках банків-банкрутів необхідно захистити
У парламенті запропонували при банкрутстві банку звільнити від «заморожування» рахунки держкомпаній, на яких розміщена міжнародна технічна допомога.
Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація, посилаючись на зареєстрований у Верховній Раді законопроект № 5064.
Міжнародні донори України втрачають свої гроші через банкрутство українських банків. Тому в парламенті пропонують виплачувати кошти техдопомоги навіть після введення в банк тимчасової адміністрації. Адже втрата іноземних коштів у збанкрутілих банках негативно позначається на іміджі України.
«В останні місяці були заморожені мільйони євро за програмами Європейської комісії в таких банках, як «Надра», «Фінанси та кредит», «Петрокоммерц», УкрІнБанк, «Хрещатик». Наприклад, в УкрІнБанку, поки проходив міжнародний тендер, стали недоступними близько 950 тис. євро, які були надані для закупівлі ліків Харківською обласною державною адміністрацією», - пояснює автор законопроекту, народний депутат Микола Княжицький.
За виділенням і розподілом коштів міжнародної допомоги наразі стежить Міністерство економічного розвитку і торгівлі.
У 2014 році Україна отримала таких коштів $ 1,61 млрд, в 2015-му - $ 975 млн. Прогноз на 2016 рік становить $ 1,176 млрд.
Відповідно до закону «Про систему гарантування вкладів», під час роботи тимчасової адміністрації заморожуються всі транзакції, крім виплат за поточними рахунками фізичних осіб; депозитів, термін яких завершився; сплати регулярного збору; оплати зарплати, соціальних виплат; купівлі-продажу валюти для погашення кредиту або виконання вимог з продажу валюти.
Якщо ж технічну міжнародну допомогу зберігати в держбанках, це дасть можливість убезпечити її в умовах масового банкрутства фінустанов. І тоді не треба буде в законі про ФГВФО надавати пільгові умови програмам міжнародної допомоги.
Коментарі
Новини за темою
- Банкрутство фінустанов 23 лютого, 2022
У січні банки-банкрути погасили вимог кредиторів на 74 мільйони гривень
- Банкрутство фінустанов 23 лютого, 2022
- Банкрутство фінустанов 20 лютого, 2022
Вкладники банків-банкрутів отримали в січні майже 10 мільйонів гривень виплат
- Банкрутство фінустанов 17 лютого, 2022
Верховний суд остаточно підтвердив законність виведення з ринку банку "Капітал"