До новин

В Україні залишилося 4 банки з непрозорою структурою власності

23 листопада, 2016
Банкрутство фінустанов
В Україні залишилося 4 банки з непрозорою структурою власності

Національний банк України завершує роботу з розкриття реальної структури власності щодо шести банків, у 4 з яких структура власності залишається непрозорою.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на прес-службу регулятора.

Згідно з наведеними даними, структура власності двох банків має ознаки непрозорості.

Це банк «Гефест», де Нацбанк ідентифікував контролера і розглядає питання легалізації структури власності, а також банк «Платинум», в якому регулятор визнав власником істотної участі Григорія Гуртового, при цьому на розгляді регулятора знаходиться пакет документів інвестора, який має намір придбати істотну участь у банку.

Крім того, як зазначається у повідомленні, є два банки, власники яких отримали погодження набуття істотної участі, але приведення структури власності цих банків у відповідність з вимогами щодо її прозорості ще не повністю завершено.

Зокрема, серед таких банків – «Комерційний індустріальний банк» і «Перший інвестиційний банк», за якими регулятор очікує оформлення права власності на акції.

Крім цього, Нацбанк проводить додаткову перевірку ще двох банків. Це банк «Народний капітал», стосовно якого за низкою отриманих пакетів документів регулятор прийняв рішення про заборону придбання істотної участі, а також банк «Новий», який відкликав пакет документів.

Нагадаємо, Національний банк України завершив основний етап розкриття реальних власників українських банків, який стартував у березні 2015 року.

Непрозора структура власності є підставою для НБУ визнати такий банк проблемним та віднести до категорії неплатоспроможних

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, НБУ вирішив ліквідувати Смартбанк, який не розкрив своїх реальних власників.

Коментарі
Додати коментар