До новин

Суд визнав НБУ винним у банкрутстві Укргазпромбанку

24 листопада, 2016
Банкрутство фінустанов
Суд визнав НБУ винним у банкрутстві Укргазпромбанку

Вищий адміністративний суд підтвердив протиправність бездіяльності Національного банку в невжитті заходів впливу до ліквідованого Укргазпромбанку.

Про це сказано у відповідній судовій ухвалі від 10 листопада, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

Позов було подано одним із вкладників Укргазпромбанку - ТОВ «Торговий дім Санко».

28 серпня 2014 року «ТД «Санко» відкрив в Укргазпромбанку поточний рахунок. При цьому сам банк не провів видаткові транзакції з платіжних доручень компанії з 9 по 23 лютого 2015 року.

8 квітня 2015 року в банк було введено тимчасову адміністрацію, а 15 вересня 2015 було ухвалено рішення ліквідувати банк. У жовтні «ТД Санко» звернувся до Фонду гарантування вкладів із заявкою про визнання себе кредитором, але відповіді не отримав.

«ТД «Санко» попросив суд визнати протиправної бездіяльність НБУ з листопада 2014 року по квітень 2015 року щодо неприйняття адекватних, негайних і рішучих дій, своєчасного застосування адекватної міри впливу до «Укргазпромбанку». Також компанія попросила визнати протиправної бездіяльність НБУ із захисту інтересів вкладників щодо безпеки зберігання коштів на рахунках банку.

14 березня Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправною бездіяльність НБУ щодо цього банку за позовом компанії «ТД «Санко». Нацбанк, у свою чергу, подавав апеляцію, що була відхилена 26 квітня.

«Касаційну скаргу Національного банку України - залишити без задоволення, а постанову окружного адміністративного суду м. Києва від 14.03.2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 26.04.2016 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «САНКО» до Національного банку України, третя особа - Публічне акціонерне товариство «УКРГАЗПРОМБАНК», за участю Генеральної прокуратури України, про визнання протиправною бездіяльності - без змін. Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути переглянута Верховним Судом України», - йдеться у документі.

Нагадаємо, 8 квітня Фонд гарантування вкладів увів тимчасову адміністрацію в Укргазпромбанк на 3 місяці.

14 вересня НБУ вирішив ліквідувати Укргазпромбанк.

Читайте також:  Хто довів до банкрутства Укргазпромбанк.
Коментарі
Додати коментар