До новин

Суд не побачив підстав арештовувати суддю, що визнала «Чорноморнафтогаз» банкрутом

29 листопада, 2016
Резонансні справи
Суд не побачив підстав арештовувати суддю, що визнала «Чорноморнафтогаз» банкрутом

Суд відмовився обрати запобіжний захід судді Господарського суду Києва Ганні Яковенко, через яку Україна ледь не «подарувала» Росії всі свої бурові платформи у Чорному морі, разом із газом, який на них видобувають.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «24».

Суд відмовився обирати запобіжний захід для Ганни Яковенко, просто зобов’язавши її прибувати за кожною вимогою до слідчого прокурора або суду.

Прийнята ухвала, як зазначається у документі, оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, влітку 2016 року суддя Яковенко порушила провадження у справі про банкрутство «Чорноморнафтогазу» за заявою ТОВ «СП «Стан-Комплект», визнавши вимоги фірми на суму 417 тис. грн.

Борг перед фірмою у «Чорноморнафтогазу» виник за договором 2012 року про поставку обладнання електропостачання. У серпні 2015 року столичний госпсуд Києва зобов’язав «ЧНФ» виплатити фірмі 417 тис.грн, з яких 224 тис.грн – основний борг.

Своє рішення суддя Яковенко аргументувала тим, що «Чорноморнафтогаз» у встановлений строк не виплатив борг фірмі. При цьому суддя дійшла висновку, що ч.9 ст.7 закону «Про трубопровідний транспорт», яка забороняє банкрутство «Чорноморнафтогазу», суперечить нормам закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Суддя вказала, що закон про банкрутство є спеціальним нормативно-правовим актом у сфері банкрутства і має перевагу для процедури визнання боржника банкрутом перед іншими нормативно-правовими актами, які були прийняті до набрання чинності цього закону.

Прокуратура ухвалу, прийняту Яковенко, законною не вважає. Вона прийняла скаргу «Чорноморнафтогазу» і відкрила провадження проти судді – за винесення неправосудного рішення.

У липні рішення про порушення провадження у справі про банкрутство «Чорноморнафтогазу» було скасоване.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, почався суд над суддею, що розпочала банкрутство «Чорноморнафтогазу».

Коментарі
Додати коментар