До новин

Рожкову відсторонив від роботи райсуд з Баришівки, той самий, що зупинив ліцензію SkyUp Airlines

14 червня, 2019
Резонансні справи
Рожкову відсторонив від роботи райсуд з Баришівки, той самий, що зупинив ліцензію SkyUp Airlines

НБУ повідомив, що йому стало відомо про чергову спробу заборонити першому заступнику голови Катерині Рожковій виконувати покладені на неї посадові обов’язки.

До регулятора надійшов лист від фізичної особи, зі змісту якого вбачається, що 11 червня Баришівський районний суд Київської області нібито ухвалив рішення про заборону Катерині Рожковій брати участь у засіданнях правління та виконувати покладені на неї посадові обов’язки, передає інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

"Ініціали цієї фізичної особи збігаються з ініціалами одного з ймовірних учасників судової справи, які зазначені на веб-сайті "Судової влади". Водночас жодної відповідної ухвали суду не міститься в Єдиному державному реєстрі судових рішень та, відповідно, Національний банк не отримував її від суду", - йдеться в повідомленні Нацбанку.

"Відповідно до процесуального кодексу ухвала суду підлягає виконанню негайно, тобто одразу після отримання. Проте, наразі ми ані отримували, ані були присутні при винесенні будь-якої ухвали про заборону членам Правління Національного банку здійснювати свої повноваження. Тому ми не можемо стверджувати, що інформація про наявність відповідної ухвали відповідає дійсності. Якщо це так, то Національний банк оскаржить її в передбаченому законом порядку. Крім того, Національний банк готовий вивчити наявність ознак, що можуть свідчити про неправосудність таких дій судді, а отже і підстав для звернення зі скаргою на дії судді та звернення до правоохоронних органів", – зазначив начальник управління претензійно-позовної діяльності Юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

Нещодавно до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов від народного депутата Юрія Савчука з вимогою заборонити Катерині Рожковій виконувати повноваження першого заступника Голови НБУ. Нагадаємо, у минулому році депутати Верховної Ради Ігор Луценко та Олександр Дубінін також намагалися у судовому порядку обмежити Катерину Рожкову у виконанні посадових повноважень.

15 травня 2018 року Апеляційний суд міста Києва задовільнив апеляційну скаргу НБУ та підтвердив правомірність виконання Катериною Рожковою своїх посадових обов’язків. Щодо позову Олександра Дубініна Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області взагалі вирішив відмовити у відкритті провадження у справі.

"Національний банк занепокоєний ситуацією, коли українські суди дедалі частіше стають інструментом тиску на роботу центрального банку. Ці обставини вкотре наглядно підтверджують необхідність завершення розпочатої судової реформи для запобігання корупційного використання судової системи як інструменту політичного тиску на органи державної влади", - резюмує Нацбанк.

Довідка НБУ

Згідно зі статтею 641 Закону "Про Національний банк України" позови, подані проти членів Правління Національного банку та інших службовців Національного банку, членів Ради Національного банку, вважаються позовами, поданими проти Національного банку.

Згідно з п. 4 частини третьої статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України не допускається забезпечення позову через зупинення рішень Національного банку, актів Національного банку, а також встановлення для Національного банку заборони або обов’язку вчиняти певні дії.

Варто зауважити, що 12 червня з’явилася інформація, що Баришівський райсуд призупинив ліцензію компанії SkyUp Airlines на перевезення пасажирів авіатранспортом. Міністр інфраструктури Володимир Омелян натякав, що за цим може стояти Ігор Коломойський.

Коментарі
Додати коментар