До новин

ВС завернув позов ФГВФО до Клімова та екс-топів "Імексбанку" на 19 мільйрдів

13 серпня, 2019
Резонансні справи
ВС завернув позов ФГВФО до Клімова та екс-топів "Імексбанку" на 19 мільйрдів

Верховний Суд 25 липня залишив без змін резолютивні частини ухвали Госпсуду Одеської області та постанови Південно-західного апеляційного госпсуду, якими Фонду гарантування було повернуто його позовну заяву до колишніх бенефіціарів (у т.ч. Леоніда Клімова) і топ-менеджерів Імексбанку про стягнення 18,98 млрд грн заподіяної шкоди, яка, за версією ФГВФО, була спричинена Імексбанку діями вказаних пов`язаних осіб під час вирішення питання “щодо реалізації кредитної політики за 76 кредитними договорами”.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на finbalance.

Верховний Суд констатував, що вимоги про стягнення шкоди у конкретно визначеному позивачем за кожним окремим кредитним договором розмірі “є самостійними вимогами, які не пов`язані ні підставами виникнення, ні поданими доказам та не є основними і похідними одна від одної, оскільки від задоволення одних не залежить задоволення інших”.

“Критерії пов`язаності позичальників між собою та схожості переважної більшості забезпечень цих кредитів, що наводить позивач в обґрунтування об`єднання вимог в одному позові, не є достатніми для застосування правил об`єднання позовів у розумінні статті 173 Господарського процесуального кодексу України.

Сумісний розгляд декількох вимог, навіть тісно пов`язаних і однорідних, розширює предмет доказування у справі, збільшує коло учасників процесу, ускладнює розгляд та вирішення справи. Об`єднання позовів є правом, а не обов`язком суду”, - зауважив Верховний Суд.

Раніше ФГВФО подав позови в т.ч. до екс-посадовців Дельта Банку (на 20 млрд грн), “Надра” (10 млрд грн), “Форум” (2 млрд грн), "Київська Русь" (1,67 млрд грн).

13 березня 2019 року Госпсуд Києва відмовився задовольнити позов Фонду гарантування до колишніх посадовців банку “Таврика” про солідарне стягнення 2,68 млрд грн завданої шкоди (справа №910/12803/18).

28 лютого 2019 року Госпсуд Києва відмовився задовольнити позов ФГВФО до колишніх посадовців “Легбанку” (в справі №910/11371/18) про відшкодування шкоди у розмірі 412,2 млн грн.

13 травня 2019 року Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Фонду гарантування та залишив без змін рішення Госпсуду м. Києва від 20.12.2018 (у справі №910/11027/18), яким Фонду було відмовлено в задоволенні позову до пов’язаних осіб банку “Укоопспілка” про стягнення 76,93 млн грн заподіяної шкоди (серед відповідачів - колишні члени правління та наглядової ради банку).

Як повідомлялося, 29.05.2019 Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу НБУ та залишив без змін рішення Госпсуду м. Києва від 04.03.2019 (у справі №910/9095/18), яким було задоволено позов акціонера "Радикал Банку" та вирішено стягнути з НБУ на користь позивача 128,9 млн грн відшкодування майнової шкоди, яка, як зазначалося, була завдана позивачу шляхом незаконного позбавлення його корпоративних прав через прийняття Нацбанком “неправомірного рішення” в 2015 році про віднесення "Радикал Банку" до категорії неплатоспроможних.

Коментарі
Додати коментар