До новин

Українських мільярдерів підозрюють у банкрутстві метзаводу в США — ЗМІ

07 жовтня, 2019
Банкрутство підприємств
Українських мільярдерів підозрюють у банкрутстві метзаводу в США — ЗМІ

Українських мільярдерів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова підозрюють у банкрутстві великого метзаводу в результаті організації фіктивних кредитних схем в США.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на Delaware Online.

Повідомляється, що в штаті Огайо три роки тому закрився сталеливарний завод в Уоррені, в результаті майже 200 робочих залишилися без роботи посеред холодної зими на Середньому Заході. Адвокати подали позов до Делаварського суду, вказуючи, що сталеливарний завод постраждав від "серії великомасштабних і узгоджених шахрайських схем", довели його до банкрутства, які були організовані Коломойським і Боголюбовим.

Українські мільярдери створили систему фіктивних кредитів, які проходили прямо через сталеливарний завод, потім через мережу "пов'язаних сторін", а потім передавалися іншим організаціям, що контролюються мільярдерами, йдеться в позові.

"З допомогою цих схем відповідачі неправомірно видавали мільйони доларів незаконних, недостатньо забезпечених кредитів", - запевняють адвокати.

Багато з компаній, причетних до можливого шахрайства, також були названі в ході судового процесу. Більшість з них зареєстровані в штаті Делавар бізнесменом з Флориди Мордехаєм Корфом.

Гроші іншої компанії-відповідача позичала інвестиційна компанія, контрольована Томасом Бараком, який відомий як неофіційний радник Дональда Трампа. Представники компанії Барака Colony Capital відмовилися коментувати позику спеціалізованому підприємству під назвою Optima 1375, LLC. Пауелл також відмовився говорити про цю історію.

Делаверські справи перегукуються з аналогічними судовими позовами в інших штатах і в Європі. Нещодавній розгляд по одній з таких справ, розглянутій у федеральному суді Манхеттена, додав доказів до повідомлень про те, що Коломойський перебуває під слідством ФБР.

Під час телефонної конференції 12 вересня адвокати Коломойського, які працювали над справою, люто домагалися, щоб нові деталі, виявлені при розслідуванні, не вийшли за стіни суду. Вони сказали, що є причина вважати, що витік таки трапився, стверджуючи, що Шульман погрожував розкрити компрометуючі деталі уряду США, "якщо пан Коломойський і Боголюбов не заплатять йому гроші".

"Вони йому так і не заплатили, і ми вважаємо, що інформація була передана уряду", - сказав адвокат Брюс Маркс.

"Це одна з найбільш типових схем відмивання грошей", - сказала адвокат Шульмана під час телефонної конференції. Вона також стверджувала, що юридична група не розголошувала конфіденційні документи суду.

Хоча і судові процеси в штаті Делавар, і скандал навколо Трампа пов'язані з Україною, неясно, чи перетинаються вони між собою. Але і в одній, і в іншій історії виразно вимальовується Коломойський. Більшу частину минулого року Руді Джуліані працював, щоб переконати українських чиновників розслідувати дії політичного конкурента Трампа Джо Байдена.

Джуліані стверджував, що Байден використовував свою посаду віце-президента в 2015 році для захисту компанії, що займається видобутком природного газу, в якій працював його син Хантер, від розслідування, проведеного українською прокуратурою. Хоча Байден визнав, що чинив тиск на український уряд з метою звільнити прокурора, немає ніяких доказів того, що він зробив це, щоб захистити свого сина.

Нагадаємо, Трамп закликав Україну і Китай почати розслідування щодо ймовірного кандидата в президенти Джо Байдена.

26 вересня у США оприлюднили скаргу співробітника розвідки на дії Дональда Трампа під час розмови з Володимиром Зеленським. Інформатор запідозрив Трампа до використання свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера. А оточення Трампа намагався заблокувати стенограму розмови, помістивши її у сховище інформації про таємні операції розвідки.

Також повідомляється, що адвокат Трампа Рудольф Джуліані в приватному порядку зв'язувався з головою Офісу президента Андрієм Богданом і тодішнім в.о. голови СБУ Іваном Бакановым, а також літав в Мадрид для зустрічі з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком.

3 жовтня конгресмени протягом 10 годин в закритому режимі допитували Курта Волкера – колишнього спецпредставника Держдепартаменту США по Україні.

Детальніше про скандал, помилки Зеленського в спілкуванні з Трампом та їх наслідки для України читайте в матеріалі Юлії Мостової "Між двома стільцями" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Коментарі
Додати коментар