До новин

НБУ та ФГВФО не змогли заблокувати судову справу про банкрутство Златобанку

26 березня, 2020
Резонансні справи
НБУ та ФГВФО не змогли заблокувати судову справу про банкрутство Златобанку

11 березня Північний апеляційний госпсуд відмовився розглядати апеляційні скарги НБУ та Фонду гарантування на ухвалу Госпсуду Києва від 19.06.2019, якою було відкрито провадження в справі №910/4475/19 про банкрутство Златобанку.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на Фінбаланс.

Згідно з судовими матеріалами, Нацбанк зауважував, що є забезпеченим кредитором “Златобанку”, а ФГВФО також заявляв, що має майновий інтерес.

Проте суд апеляційної інстанції вирішив, що апеляційні провадження за апеляційними скаргами НБУ та ФГВФО були помилково прийняті до розгляду, оскільки вказані держструктури не набули статусу учасників справи про банкрутство.

Раніше НБУ в контексті Златобанку наголошував, що «ліквідація банків має відбуватись не за загальною процедурою банкрутства, а виключно у межах процедур, передбачених Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», за якими пріоритетне право на отримання коштів мають не акціонери, а кредитори банку».

Разом з тим і Нацбанк, і ФГВФО рекомендували кредиторам Златобанку подати свої вимоги до суду в межах судової справи про банкрутство фінустанови.

05.02.2019 Велика Палата Верховного Суду ухвалила рішення, яким, по суті, визнала неправомірним віднесення Златобанку до категорії неплатоспроможних.

Коментарі
Додати коментар