До новин

ФГВФО подав позов до екс-керівників Фортуна-Банку на 820 мільйонів

02 вересня, 2020
Резонансні справи
ФГВФО подав позов до екс-керівників Фортуна-Банку на 820 мільйонів

25 серпня Госпсуд Києва повернув Фонду гарантування вкладів його позовну заяву до колишніх топ-менеджерів збанкрутілого Фортуна-Банку про стягнення 820,4 млн грн у справі №910/9156/20, з огляду на недоліки відповідної заяви (в т.ч. відсутність необхідних реквізитів на платіжному дорученні щодо сплати судового збору).

Про це повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація в Україні» із посиланням на Фінбаланс.

Разом з тим, суд звернув увагу ФГВФО, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Свій позов Фонд гарантування мотивував виявленням під час ліквідації Фортуна-Банку "фактів дій/бездіяльності та прийняття пов’язаними особами банку рішень стосовно проведення банком ризикових та економічно невиправданих кредитних операцій, а саме кредитування позичальників у великих розмірах під неліквідне забезпечення, які прямо протирічили інтересам АТ "Фортуна - банк" та його кредиторам, чим банку було завдано збитків на загальну суму 1 071 564 970,54 грн, з яких на підставі ст. 52 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" підлягає стягненню 820 362 051,88 грн., розмір яких обмежується сумою акцептованих банком та незадоволених за рахунок майна останнього кредиторських вимог".

Власником 99,7% акцій Фортуна-Банку була Мотрона Тищенко (мати Сергія Тищенка, він очолював наглядову раду фінустанови).

За оцінками Фонду гарантування, 98% кредитного портфелю Фортуна-Банку (2,1 млрд грн) - це були інсайдерські кредити. На 01.01.2020 вкладникам Фортуна-Банку в межах гарантійної суми було виплачено 88,6 млн грн (96,7% запланованих виплат).

Коментарі
Додати коментар