До новин

НАБУ відкрило провадження стосовно вердикту суду про стягнення з Приватбанку $350 млн компаніям Суркісів

09 вересня, 2020
Резонансні справи
НАБУ відкрило провадження стосовно вердикту суду про стягнення з Приватбанку $350 млн компаніям Суркісів

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) 4. вересня відкрило кримінальне провадження за вердиктом Печерського райсуду Києва про стягнення з державного ПриватБанку (Київ) $ 350 млн на користь компаній братів Суркісів.

Про це повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація в Україні» із посиланням на Раду громадського контролю НАБУ.

"НАБУ 4 вересня відкрило кримінальне провадження № 52020000000000566 за фактом незавершеного замаху на заволодіння майном Приватбанку в особливо великих розмірах. Серед ймовірних фігурантів справи - представники судової гілки влади, посадові особи Державної виконавчої служби, співробітники шести англійських компаній, пов'язаних з олігархами Суркісами", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, 2 вересня Печерський райсуд Києва повністю задовольнив заяву компаній братів Суркісів про порядок виконання рішення суду від 2017 року про зобов'язання Приватбанку обслуговувати їх депозити, розмішені до націоналізації банку на рахунках його кіпрської філії, і цей порядок передюбачає стягнення цих коштів на користь позивачів.

Загальна сума вимог до банку, визначена судом, становить $ 347,374 млн (з них близько $102 млн - відсотки, нараховані за ставкою 13% річних). Суд також санкціонував примусове списання коштів і (або) арешт майна Приватбанку в разі відмови виплачувати компаніям братів Суркісів зазначену суму.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що уряд України не погоджується з прийнятою постановою Печерського райсуду Києва і оскаржить її в апеляційному суді.

Національний банк України також відреагував на рішення суду і підкреслив, що продовжить захищати законність рішень про націоналізацію Приватбанку. "Ми вважаємо, що рішення про конвертацію коштів пов'язаних з екс-власниками осіб в Приватбанку в 2016 році (bail-in) було справедливим і адекватним, враховуючи витрачені державою кошти для порятунку ПриватБанку і фінансової системи (понад 155 млрд грн)", - відзначав НБУ.

Крім того, Мін'юст ініціював законопроект №4064 з метою запобігання стягнення $ 350 млн з Приватбанку на користь компаній Суркісів, який 7 серпня нардеп Юрій Камельчук (фракція "Слуга народу") зареєстрував у Верховній Раді. Пропонується при виконанні судового рішення про забезпечення позову заборонити вживати заходів щодо стягнення коштів або по зверненню стягнення на майно боржника, крім накладання арешту.

Згідно з позицією Приватбанку, відповідні договори компаній Суркісів на сьогодні вважаються виконаними, оскільки в 2016 році при націоналізації банку вони були обмінені на акції додаткової емісії.

В кінці 2016 року під час націоналізації Приватбанку кошти, розміщені сім'єю Суркісів і їх компаніями на депозитних рахунках Приватбанку і його філій, потрапили під процедуру bail-in, оскільки Суркіси були визнані пов'язаними з Приватбанком особами.

Коментарі
Додати коментар