До новин

«Львівгаз» прогнозує своє банкрутство

18 січня, 2021
Банкрутство підприємств
«Львівгаз» прогнозує своє банкрутство

В АТ "Львівгаз" заявляють, що різке зростання цін на газ, який компанія купує для технологічних потреб за тарифні кошти, призвело до отримання збитків за підсумками 2020 року.

Про це повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація» із посиланням на пресслужбу «Львівгазу».

Там стверджують, що з початку цього року зростання цін на газ пришвидшилось, тому нові тарифи також не покривають всіх обґрунтованих витрат Оператора ГРМ. Така хронічна збитковість дестабілізує діяльність газорозподільної компанії, яка забезпечує газом понад 800 тис клієнтів Львівщини.

АТ «Львівгаз» майже 40% від отриманих тарифних коштів направляє на закупівлю обсягів газу для технологічних потреб. Впродовж другого півріччя 2020 року ціна на газ зросла на 54%. У той час як в минулорічному тарифі на розподіл його вартість була на третину нижчою. За рахунок суттєвої різниці в ціні газу та вартістю газу, закладеною в тарифі АТ «Львівгаз», компанія за підсумками 2020 року отримала збитки в сумі 295 млн. грн.

Аналогічна ситуація склалася і з тарифами на розподіл, встановленими на 2021 рік. У зв’язку з різким здорожчанням природного газу на ринку на початку року діючий з 1 січня 2021 року тариф на розподіл уже не покриває всіх економічно обґрунтованих витрат на придбання технологічного газу для АТ «Львівгаз».

Зокрема, в тарифі на розподіл на 2021 рік вартість технологічного газу встановлена на рівні 5 800 грн/тис куб м. За результатами ж торгів на європейському хабі TTF вартість січневого газу вже складає 9 650 грн/тис куб. м. АТ «Львівгаз» не змогло придбати газ на Українській енергетичній біржі. Компанія двічі, 29 та 30 грудня 2020 року, оголошувала торги з метою закупівлі технологічного газу, але так і не змогла придбати ресурс за передбачені в тарифі кошти.

У тексті Меморандуму з МВФ, що підписаний президентом та прем’єр-міністром, зазначено, що тарифи на розподіл мають покривати всі витрати Операторів ГРМ. Наслідками невиконання Меморандуму з МВФ стануть зростання ризиків дестабілізації газопостачання споживачів області, розбалансування на рівні Операторів ГРМ та доведення підприємств галузі до дефолту вже у першому півріччі 2021 року.

Нагадаємо, що за підсумками 2019 року «Львівгаз» був третій за дохідністю у групі компаній Фірташа.

Антимонопольний комітет України вбачає ознаки домінування групи РГК на ринку природного газу (до цієї групи Дмитра Фірташа належить і АТ "Львівгаз"). Дії цієї групи, а саме в них ціни на газ найвищі серед усіх постачальників, ретельно вивчаються в АМКУ.

Коментарі
Додати коментар