До новин

Контрольний пакет "Мотор Січі" продали в офшорах за 700 мільйонів доларів з порушеннями – Арахамія

16 квітня, 2021
Резонансні справи
Контрольний пакет "Мотор Січі" продали в офшорах за 700 мільйонів доларів з порушеннями – Арахамія

Контрольний пакет акцій ПАТ "Мотор Січ" продали в офшорах за понад 700 млн дол з порушеннями, без дозволу АМКУ, за кошти наданих китайськими держбанками кредитів, ведеться кримінальне розслідування, остаточного рішення по підприємству поки немає.

Про це заявив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація» із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Зараз у нас в деякій мірі патова ситуація", - заявив Арахамія, спростувавши повідомлення про нібито пропозиції державою акцій "Мотор Січ" Туреччині або якимось іншим інвесторам.

Він нагадав, що китайський покупець прийшов в АМКУ за дозволом через рік після придбання контрольного пакета, проте в ході розслідування АМКУ з'ясувалося, що акції купували пов'язані особи, а значить, вони повинні були отримати дозвіл до угоди.

"Хтось має 700 млн дол десь в офшорах. З цим доведеться розбиратися, і точно в кримінальній площині це буде відбуватися", - сказав Арахамія, додавши, що в Україні податки не були сплачені.

Відповідаючи на питання, хто є китайським інвестором нардеп сказав, що українська сторона зверталася до китайських дипломатів, щоб з'ясувати "це державна історія чи приватна".

"Ще через деякий час виявилося, що ті люди, які купували, зараз з браслетами, з обмеженням свободи знаходяться в Китаї і звинувачуються в розтраті в особливо великих розмірах, оскільки кредиторами цієї угоди були державні банки, у яких виникли тепер претензії до цих людей, які без дозволу купили цей завод", - додав Арахамія.

За його словами, Україна не хоче порушити інтереси китайських інвесторів, якщо це легітимні інвестори, поки арештовані акції, а будь-яких інших рішень не прийнято.

За його словами, зараз стоїть завдання максимально підтримувати підприємство у виконанні контрактів і отриманні нових.

Коментарі
Додати коментар