До новин

В Україні порушили провадження проти російської групи компаній «Северсталь»

22 квітня, 2021
Резонансні справи
В Україні порушили провадження проти російської групи компаній «Северсталь»

21 квітня 2021 року Національна поліція України в місті Одеса відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 366 КК України (службове підроблення, яке спричинило тяжкі наслідки) щодо Торгово-виробничої компанії «Метіз» і Торговельної компанії «Метіз» – дилерів російської групи компаній «Северсталь-Метиз».

Про це повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація» із посиланням на Юридичну газету.

Кримінальне провадження відкрито у зв’язку з підробкою документів про країну походження товару з метою ввезення на митну територію України сталевих канатів російського виробництва в обхід торгового ембарго і чинних антидемпінгових мит. Інформацію оприлюднила юридична фірма «Ілляшев та Партнери», яка захищає інтереси українського виробника – Виробничого об’єднання «Стальканат-Сілур».

Правоохоронні органи розслідують факти систематичного постачання через болгарську компанію Valimar – офіційного представника ПАТ «Северсталь» – сталевих канатів російського виробництва під виглядом строп із зазначенням країни-виробника Республіка Болгарія.

«У митних документах партії поставлених товарів були вказані як «Стропи» із зазначенням країни-виробника «Республіка Болгарія», хоча для виробництва цих строп були використані канати виробництва Російської Федерації. Обробка російських сталевих канатів у Болгарії здійснювалася шляхом обробки кінців канату у петлі. Після ввезення в Україну петлі строп зрізалися, а товар реалізовувався кінцевим споживачам та ідентифікувався як сталеві канати», – коментують деталі справи в Одеському офісі ЮФ «Ілляшев та Партнери».

При цьому, ввезення на митну територію України сталевих канатів походженням з Російської Федерації заборонено постановою Кабінету Міністрів України №1147 строком до 31 грудня 2021 року. Рішенням Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі від 21 лютого 2020 року на дану продукцію також введено ввізне антидемпінгове мито у розмірі 50,09%.

Таким чином, на підставі підроблених документів, в яких були вказані неправдиві відомості стосовно країни-виробника, у 2019-2020 роках через представників групи «Северсталь» в Україну під виглядом болгарських строп надійшло щонайменше 160 тон російських сталевих канатів, заборонених до ввезення. Державний бюджет від несплати антидемпінгового мита по вже виявленим фактам зазнав збитків в особливо великому розмірі.

«За службове підроблення, яке спричинило тяжкі наслідки, посадовим особам загрожує позбавлення волі на строк до п'яти років, – пояснює партнер ЮФ «Ілляшев та Партнери», заслужений юрист України Роман Марченко. – В разі оголошення підозр іноземним громадянам щодо таких осіб буде застосовано процедуру розшуку каналами Інтерпол та процедури екстрадиції».

Коментарі
Додати коментар