ФДМУ хоче реанімувати ЗаЛК і виставити його на продаж, - ЗМІ

Фонд державного майна України планує відновити працездатність Запорізького алюмінієвого комбінату, а потім виставити його на продаж.
Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Економічну правду».
Як повідомило джерело, близьке до керівництва Фонду, з цією метою ФДМУ ініціював проведення позачергових зборів акціонерів ЗАлКу на 14 серпня 2015 року.
Щоб запустити програму відновлення, Фонду держмайна потрібно змінити склад наглядової ради, який зараз повністю - 7 осіб - представляє компанію РусАл (Росія), і ввести в нього представників держави, зазначає він.
Співрозмовник підкреслює, що до моменту повернення акцій у власність держави ЗАлК практично не працював, а тільки накопичував борги - кредиторська заборгованість становить близько 4,5 млрд грн.
Він допускає, що зараз вартість активів ЗАлКу може виявитися меншою, ніж сума його боргів.
«У разі банкрутства у ФДМ на руках залишиться, грубо кажучи, «дірка від бублика». А тому допускати банкрутство не можна», - підкреслив співрозмовник.
Також він додав, що найближчим часом, після проведення інвентаризації, Фонд, можливо, підготує і подасть до міжнародних судів позов про нанесення збитків ЗАлКу колишніми акціонерами. Зараз, за його словами, юристи ФДМ зайняті тим, щоб «витягнути підприємство з банкрутства».
Раніше глава Запорізької облдержадміністрації Валентин Резниченко заявляв, що втрата управління підприємством може привести до великих екологічних проблем в регіоні.
«Будемо чесними - ЗАлК більше працювати не буде. Застаріла технологія, неконкурентоспроможний продукт на ринку. Такі заводи зараз закривають. Не знаю, що держава робитиме з цим підприємством. Там є об'єкти, які становлять небезпеку з позиції цивільної оборони. Їх потрібно охороняти і підтримувати в належному стані. Але у держави немає грошей на це», - сказав він.
Як відомо, 11 березня 2015 Верховний суд України виніс рішення про повернення пакету акцій ЗАлКу у розмірі 68% статутного фонду. Цей пакет був куплений в 2001 році в процесі приватизації російською компанією «АвтоВАЗ-Інвест», яка згодом увійшла в міжнародну корпорацію UC Rusal.
Таке рішення суд виніс у зв'язку з тим, що інвестор не виконував зобов'язань, зокрема, не погасив кредит в розмірі 75 млн доларів перед «Укрексімбанком».
Нагадаємо, ще 29,5% акцій ЗАлК належить кіпрській компанії Velbay Holdings Limited, з якою Фонд продовжує співпрацю.
Коментарі
Новини за темою
-
Санація
17 лютого, 2022 -
Санація
11 січня, 2022 -
Санація
09 січня, 2022Хабар за згоду на санацію: до суду піде справа про підкуп керівника порту «Чорноморськ»
-
Санація
27 грудня, 2021Кабмін змінив склад правління "Укрзалізниці" окрім його голови