До новин

Суд заборонив накладати арешт на кошти "Укрзалізниці" в банках

09 червня, 2021
Резонансні справи
Суд заборонив накладати арешт на кошти "Укрзалізниці" в банках

Окружний адмінсуд Києва 4 червня задовольнив заяву "Укрзалізниці" про забезпечення позову та зупинив дію постанови Державної виконавчої служби про арешт коштів УЗ.

Про це повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація» із посиланням на Finbalance.

Крім цього, суд заборонив "будь-яким банківським та фінансовим установам вчиняти дії, направлені на блокування (арешт) грошових коштів АТ «Українська залізниця», та виконання постанови Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 06 травня 2021 року про арешт коштів боржника, винесеної в рамках виконавчого провадження №65323614, що входить до складу зведеного виконавчого провадження №65365075".

"Дана ухвала підлягає негайному виконанню згідно з ч. 1 статті 156 КАС України", - зазначив Окружний адмінсуд м. Києва.

Згідно з судовими матеріалами, виконавче провадження №65323614 було відкрите на підставі наказу Госпсуду м. Києва в справі №910/21454/17 про стягнення з "Укрзалізниці" на користь компанії "ВІЕР Глобал Партнерс, Л.П." заборгованості по кредиту в розмірі 12,5 млн дол; пені за прострочення сплати кредиту 87,4 млн грн; 3% річних по тілу кредиту 3,05 млн грн.

При цьому Окружний адмінсуд м. Києва констатував, що ухвалою Печерського райсуду м. Києва від 09.03.2021 в справі №757/10733/21-к було задоволено клопотання старшого групи прокурорів Офісу генерального прокурора в кримінальному провадженні №42019000000001331 та "заборонено здійснювати перерахування та/або списання та/або стягнення грошових коштів або будь-які інші фінансові операції за кредитними договорами, укладеними між ДТГО «Південно-Західна залізниця», ДП «Південна залізниця», правонаступником яких є АТ «Українська залізниця», та ПАТ «Промінвестбанк» на користь компанії "ВІЕР Глобал Партнерс, Л.П.", будь-яких інших осіб, органами ДВС, будь-якими іншими особами будь-яких сум за будь-якими судовими рішеннями та/або рішеннями будь-яких органів та/або кредитними договорами, на грошові кошти АТ «Укрзалізниця», які знаходяться на розрахункових та поточних рахунках, відкритих у банківських установах".

Ще цитата з ухвали Окружного адмінсуду м. Києва від 04.06.2021:

"Встановлена Печерським районним судом міста Києва заборона здійснювати стягнення грошових коштів з АТ «Українська залізниця» на користь "ВІЕР Глобал Партнерс, Л.П.", розповсюджується на всі виконавчі дії, в тому числі, і на стягнення виконавчого збору та накладення арешту чи списання грошових коштів в рамках виконавчого провадження ВП № 65323614, в подальшому об`єднаного у зведене виконавче провадження.

Отже, вчинення Відділом відповідних виконавчих дій під час дії наведеної вище ухвали Печерського районного суду міста Києва, має ознаки явної протиправності, що свідчить про наявність самостійних підстав для вжиття судом заходів [за]безпечення адміністративного позову, про які зазначає АТ «Українська залізниця».

Таким чином, з метою захисту інтересів АТ «Українська залізниця», слід вжити заходів до забезпечення позовної заяви, які полягають в зупиненні дії постанов від 06 травня 2021 року про арешт коштів АТ «Українська залізниця» та стягнення виконавчого збору, а також заборонити банківським установам виконувати постанову про арешт коштів АТ «Українська залізниця» від 06 травня 2021 року".

За даними ДВС, поточний статус виконавчого провадження №65323614 - "Зупинено".

Коментарі
Додати коментар