До новин

Націоналізація Приватбанку: НБУ домігся скасування рішення суду в спорі з компанією Хомутинніка

15 вересня, 2021
Резонансні справи
Націоналізація Приватбанку: НБУ домігся скасування рішення суду в спорі з компанією Хомутинніка

8 вересня Шостий апеляційний адмінсуд задовольнив клопотання НБУ та закрив провадження в справі №826/10759/18, позивачем у якій була кіпрська компанія "Касік Лімітед" (Cacique Limited), а відповідачами - Нацбанк і ФГВФО (як третя особа в спорі фігурував Приватбанк).

Про це повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація» із посиланням на Фінбаланс.

Крім того, Шостий апеляційний адмінсуд на вимогу Національного банку скасував рішення Окружного адмінсуду м. Києва від 28.11.2018 у цій справі (текст якого засекречений).

На якій підставі суд апеляційної інстанції виніс таку постанову, не уточнюється (наразі оприлюднено лише вступну та резолютивну частину документа - без мотивувальної частини).

Зауважимо, що в 2019 році НБУ подав апеляційну скаргу на рішення Окружного адмінсуду м. Києва від 28.11.2018 в цій справі (відповідно, слід розуміти, воно було винесене не на користь Нацбанку).

Компанія "Касік Лімітед" у своєму позові до НБУ та ФГВФО просила суд:

- визнати протиправним і скасувати рішення комісії НБУ з питань визначення пов`язаних з банком осіб і перевірки операцій банків із такими особами №105 від 13.12.2016 в частині визначення позивача пов`язаною особою з Приватбанком;

- визнати протиправним та скасувати наказ уповноваженої особи Фонду гарантування №22 від 20.12.2016 в частині, що стосується прав та інтересів позивача щодо зупинення/блокування/припинення чи будь-якого іншого обмеження здійснення видаткових (витратних) готівкових та/або безготівкових операцій за поточними, депозитними, кореспондентськими чи будь-якими іншими рахунками, відкритими в Приватбанку.

У декларації за 2017 рік вже екс-нардеп Віталій Хомутиннік вказував, що є власником 100% акцій Cacique Limited (Кіпр).

У серпні 2016 року Віталій Хомутиннік публічно розповідав про спільний бізнес з Ігорем Коломойським, який був співвласником Приватбанку (націоналізований у грудні 2016 року).

Можна припустити, що Шостий апеляційний адмінсуд задовольнив клопотання НБУ та закрив провадження в справі №826/10759/18 ("імені" Cacique Limited) та скасував рішення Окружного адмінсуду м. Києва від 28.11.2018 на підставі прийнятого в травні-2020 так званого "антиколомойського закону".

Коментарі
Додати коментар