До новин

Суд Лондона відхилив позов Суркіса до Порошенка та Гонтаревої на 350 млн доларів

23 вересня, 2021
Резонансні справи
Суд Лондона відхилив позов Суркіса до Порошенка та Гонтаревої на 350 млн доларів

Лондонський суд відхилив позов на 350 млн доларів Ігоря Суркіса та пов’язаних компаній до Петра Порошенка та Валерії Гонтаревої щодо компенсації за втрачені під час націоналізації Приватбанку у 2016 році активи.

Про це повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація» із посиланням на пресслужбу партії «Європейська солідарність» і «Економічна правда», які у свою чергу посилаються на адвоката у справі Іллю Новікова.

"Сьогодні вийшло рішення Лондонського суду, яким повністю відмовлено Ігорю Суркісу і групі компаній, що належать його родині, в позові щодо націоналізації ПриватБанку. Позов на суму більше 350 мільйонів доларів", – повідомили у пресслужбі.

Там зазначили, що раніше співробітники українського МЗС відправили офіційного листа до суду про те, що Україна в особі МЗС відмовилась від державного суверенного імунітету за цим позовом.   

У партії стверджують, що у разі визнання листа судом та схвалення позову, вимоги у 350 млн доларів з відсотками "довелося б з бюджету України".

Крім того, за словами Новікова, наслідком для Суркіса згідно такого рішення буде необхідність обговорювати питання із компенсації судових витрат.

"Згідно англійського права це питання обговорюється окремо, воно не вирішується автоматично і в день винесення рішення. На даний момент ці витрати складають уже більше 2 мільйонів доларів", – зазначив адвокат.

Згідно з матеріалами справи, позивачі не оскаржували чинність Рішення 105 (яким Суркіси і були визнані пов’язаними особами) загалом, націоналізацію ПриватБанку або процес Bail-In.

Суркіс із компаніями родини оскаржував безпосередньо визнання його пов’язаною особою нібито через змову Порошенка та Гонтаревої. А саме – аби Суркіс передав Порошенкові 8,33% своїх акцій у групі "1+1" безкоштовно, а не за узгодженою раніше (у 2016 році) сумою.

"ПП (Петро Порошенко - ЕП) нібито прагнув отримати частку в "1+1 Медіа", щоб підвищити свої шанси на переобрання у президентській гонитві 2019 року", – йдеться у рішенні суду.

Раніше повідомлялося, що Ігор Суркіс та 6 афілійованих з ним офшорних компаній подали позов проти Валерії Гонтаревої і Петра Порошенка до Високого суду Лондона з вимогою до експрезидента компенсувати кошти за невиконані умови угоди, за якою він мав купити частку в телеканалі "1+1".

У коментарі «Економічній правді» адвокат Ігор Головань зазначив, що вимоги стосовно "1+1" були присутні у справі, проте головні вимоги стосувалися компенсації коштів від націоналізації Приватбанку.

Брати Суркіси судяться в українських судах щодо неправомірності визнання Нацбанком їх як пов’язаних з Приватбанком осіб. Через це рішення їх кошти в банку підлягали примусовому обміну на акції додаткової емісії (bail-in) під час націоналізації фінустанови.

Коментарі
Додати коментар