До новин

Невдала санація: суд визнав банкрутом компанію "Рекуперація свинцю", пов'язану з акумуляторною групою "Веста"

09 листопада, 2021
Банкрутство підприємств
Невдала санація: суд визнав банкрутом компанію "Рекуперація свинцю", пов'язану з акумуляторною групою "Веста"

4 листопада Госпсуд Харківської області визнав банкрутом ТОВ "Рекуперація свинцю" та відкрив ліквідаційну процедуру (справа №922/1903/18).

Про це повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація» із посиланням на Фінбаланс.

Раніше ця компанія перебувала в процедурі санації.

У судових матеріалах наводилася інформація, що загальна вартість майна боржника - з врахуванням вартості заставленого майна за договорами застави (іпотеки) - 2,49 млрд грн, а загальна сума вимог кредиторів, які були включені до реєстру вимог кредиторів, - 7,07 млрд грн.

24.09.2019 Госпсуд Харківської області в рамках справи про визнання банкрутом ТОВ “Рекуперація свинцю” затвердив реєстр вимог кредиторів, включивши в нього в т.ч. вимоги Eаglen Enterprises LTD - на 4,9 млрд грн (четверта черга); ПАТ "Веста-Дніпро" - на 356,6 млн грн (четверта черга); Укрексімбанку - на 235,5 млн грн (у т.ч. 230,1 млн грн - четверта черга); ГУ ДФС у Харківській області - 36,2 млн грн (у т.ч. 33,5 млн грн - шоста черга) тощо. Окремо були включені до реєстру вимог кредиторів вимоги ВТБ Банку на 1,45 млрд грн як такі, що забезпечені заставою.

20.05.2020 Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Приватбанку та залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій у справі №922/1903/18 про банкрутство ТОВ "Рекуперація свинцю", якими банку було знову ж таки відмовлено у визнанні вимог до вказаної компанії на 370 млн грн (у зв’язку з визнанням недійсним у судовому порядку договору про заміну боржника, за якими зобов’язання ПАТ "Веста - Дніпро" перед банком переходили до ТОВ "Рекуперація свинцю").

ТОВ “Рекуперація свинцю” пов’язане з акумуляторною групою “Веста”, засновник якої - Віктор Дзензерський, батько екс-нардепа Дениса Дзензерського (був заступником голови комітету ВР питань фінансової політики і банківської діяльності).

У 2011 році корпорація Westa здійснила IPO на Варшавській біржі. Вона була оцінена майже в 190 млн дол (портфельні інвестори придбали 25% акцій компанії за 46 млн дол). Між групою «Веста» та кредиторами з 2014 року в судах тривавала боротьба з перемінним успіхом.

Коментарі
Додати коментар