До новин

ДПЗКУ збанкрутіє, $1 млрд боргу повертатиме уряд – нардеп

20 січня, 2022
Банкрутство підприємств
ДПЗКУ збанкрутіє, $1 млрд боргу повертатиме уряд – нардеп

Народний депутат Мар'ян Заблоцький заявляє, що Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) може стати банкрутом вже цього тижня.

Про це він написав у Facebook, повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація».

"Державна продовольчо-зернова корпорація навряд чи зможе самостійно виплатити 95 млн доларів чергового траншу кредиту. Це було неминуче, оскільки значна частина з 1,5 млрд доларів, отриманих від Китаю в 2012 році, були вкрадені ще за часів Віктора Януковича", – попередив Заблоцький.

Він додав, що корупційні зловживання відбувались також "за часів короткострокової квоти на Мінагрополітики з боку партії "Свобода".

"За пів року їхнього менеджменту з рахунків компанії зникло приблизно 250 млн доларів. На всіх керівників компанії без винятку відкриті кримінальні провадження, всі в бігах. Але повернути вкрадені кошти шансів мало. Коштів, що залишились у компанії, могло вистачити лише максимум до початку 2022 року", – заявив нардеп.

Він прогнозує, шо розраховуватись за кредитом доведеться державі, оскільки він був виданий під державні гарантії. Загалом по ньому залишилось виплатити трохи менше 1 млрд доларів.

"Мінфін має відповідні ресурси, щоб погасити або наступний транш кредиту, або весь цілком. Ця виплата збільшує навантаження на обсяг планових зовнішніх урядових запозичень у 2022 році", – написав він.

Заблоцький додав, що народні обранці готують проєкт листа в Конгрес стосовно надання Україні можливості випуску облігацій під гарантії США.

Коментарі
Додати коментар