До новин

В разі санації «Укрнафті» можуть пробачити 15 млрд грн боргів

22 березня, 2016
Санація
В разі санації «Укрнафті» можуть пробачити 15 млрд грн боргів

За 2015 рік Ігор Коломойський буквально «випотрошив» «Укрнафту», сформувавши податковий борг перед країною у розмірі понад 10 млрд грн.

Про це йдеться у статті DT, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

За словами директора «Консалтингової групи А-95» Сергія Куюна, з «Укрнафти» на структури «Привату» в березні-серпні 2015 роки було виведено 15,4 млрд грн, а візит Коломойського у Київ напередодні очікуваного багатьма звільнення Яценюка з посади прем'єра, швидше за все, означає підготовку до реалізації багаторазово апробованого прийому олігарха.

Суть його в тому, що чиновник, якому вже, за великим рахунком, нема чого втрачати, може з легкістю підписати раніше непрохідний папір, отримавши оперативну підтримку або непогану «вихідну допомогу», вважає Куюн.

«В даному випадку такою послугою олігарху може стати узгодження урядом плану досудової санації «Укрнафти», яка фактично буде означати відмову держави від правомірного і безапеляційного стягнення боргів олігарха перед компанією», - йдеться в статті.

На думку експерта, у чиновників є всі важелі, щоб оперативно змінити ситуацію, «припинити грабіж компанії і повернути вкрадене», тим більше, що схеми виведення коштів з «Укрнафти» «не вражають вишуканістю».

Як пише Куюн, Коломойському фактично «подарували» цілий рік правління «Укрнафтою» і, схоже, «будуть продовжувати» термін такого подарунка.

Як повідомлялося, глава правління ПАТ «Укрнафта» Марк Роллінс раніше заявив, що рекомендуватиме наглядовій раді компанії почати процедуру досудової санації для погашення заборгованості.

Нагадаємо, що заборгованість ПАТ «Укрнафта» перед державним бюджетом за станом на 1 січня 2016 року становить 10,4 млрд гривень.

Борг сформувався переважно за рахунок несплати самостійно задекларованих сум рентних платежів, а також ПДВ і податку на прибуток.

При цьому дебіторська заборгованість становить 18,676 млрд гривень.

Чистий збиток «Укрнафти» за 2015 рік становить 4,9 мільярда гривень.

Раніше Роллінс заявляв, що ПАТ «Укрнафта» розрахується з державним бюджетом України за податковими боргами після покриття газової, дебіторської заборгованості перед компанією.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, податківці заговорили про банкрутство «Укрнафти».

Коментарі
Додати коментар