До новин

Промінвестбанк очолив антирейтинг банків за відтоком депозитів у січні-вересні

28 листопада, 2016
Банкрутство фінустанов
Промінвестбанк очолив антирейтинг банків за відтоком депозитів у січні-вересні

Зі статистики НБУ випливає, що за підсумками січня-вересня поточного року Промінвестбанк став лідером у банківській системі за відтоком вкладів населення – йдеться як про валютні кошти (-66,3 млн дол, або -36,4%), так і гривневі (-1,17 млрд грн, або -32,2%).

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Фінбаланс»

Крім того, у Промінвестбанку, що є дочірньою структурою російського Внешекономбанку, найсуттєвіше в банківському секторі скоротився й обсяг гривневих коштів юросіб (-3,35 млрд грн, або -59,2%). По відтоку ж валютних вкладів юросіб він був на 3-му місці (-67,6 млн дол, або -51,2%) - після Приватбанку та Укрсоцбанку.

Тут, щоправда, може виникати питання – чому скорочення депозитного портфелю фізосіб у Промінвестбанку відбувалося менш інтенсивно, аніж вкладів юросіб? Чи не надавалася банком у «ручному режимі» певна перевага юрособам над фізособами?

Крім того, до банків з російським держкапіталом можна ставитися по-різному (у т.ч. дуже негативно), але враховуючи фінансові проблеми Промінвестбанку та супутні ризики визнання його неплатоспроможним (що було особливо актуально в І кварталі), активне скорочення його депозитного портфелю видається позитивним фактом для держави та банківської системи з точки зору скорочення ймовірних витрат Фонду на виплату компенсацій вкладникам – якщо цей банк, скажімо, таки не буде проданий і на якомусь етапі буде визнаний неплатоспроможним.

Водночас слід зважати, що скорочення депозитного портфелю Промінвестбанку відбувалося не лише за рахунок зменшення кредитного портфелю. Але й в т.ч. на фоні фінансової підтримки НБУ, що для держави частково нівелює згаданий вище позитивний ефект від розрахунків із вкладниками й актуалізує потребу повного виконання банком фінансових зобов’язань перед регулятором (щоб уникнути «сюрпризів» у випадку «форс-мажору»).

Борг Промінвестбанку перед НБУ за 9 місяців поточного року збільшився на 1,4 млрд грн (у т.ч. в ІІІ кварталі – на 100 млн грн) – до 1,61 млрд грн (станом на кінець вересня).

У звітності Промінвестбанк констатував, що в жовтні він повністю погасив короткострокові кредити рефінансування від НБУ балансовою вартістю 1,6 млрд грн станом на 30 вересня 2016 року і отримував нові короткострокові кредити.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, Промінвестбанк нахабно ігнорує свої зобов’язання перед вкладниками.

Коментарі
Додати коментар