До новин

ФГВФО: 7 банків-банкрутів змогли розрахуватися не лише з кредиторами, а й з акціонерами

16 травня, 2019
Банкрутство фінустанов
ФГВФО: 7 банків-банкрутів змогли розрахуватися не лише з кредиторами, а й з акціонерами

В Україні сім банків, виведених з ринку, змогли розрахуватися не лише з усіма своїми кредиторами, а й з акціонерами.

Про це розповіла заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів Наталія Рудуха, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

За її словами, більшість неплатоспроможних банків не можуть навіть розрахуватися з Фондом за витрати, здійснені для розрахунку з вкладниками в межах гарантованої суми.

Частина банків, які здійснили розрахунок з усіма кредиторами, виводилася з ринку через невиконання вимог нової редакції Закону України «Про банки і банківську діяльність».

Так, банки на зразок ПАТ «КЛАСИКБАНК» і АТ КБ «ТК КРЕДИТ», не змогли надати інформацію про своїх кінцевих бенефіціарів. А, наприклад, такі банки як ПУАТ «СМАРТБАНК», працювали лише з юридичними особами і майже не обслуговували фізичних осіб. Але, якщо останній вів цілком прозору діяльність, то ПАТ «ГРІН БАНК» є класичним прикладом «кишенькового» банку для конвертації коштів корпоративних клієнтів у готівку. «Оскільки він був практично розрахунковим центром, то фактично не мав жодних активів і зобов’язань. Як не парадоксально, кошти з неринкових банків не були виведені, тож вони змогли розрахуватися зі своїми кредиторами», - зазначила Наталія Рудуха.

Нагадаємо, для виведення з ринку в управління Фонду було передано 95 банків, на початок квітня цього року в одному з них триває тимчасова адміністрація, 88 – перебувають у процесі ліквідації, 6 – ліквідовано.

Коментарі
Додати коментар