До новин

НБУ заперечує відкриття провадження у справі про банкрутство Златобанку

16 липня, 2019
Банкрутство фінустанов
НБУ заперечує відкриття провадження у справі про банкрутство Златобанку

Національний банк не погоджується з ухвалою Господарського суду Києва про відкриття провадження у справі про банкрутство Златобанку і подав апеляцію.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на прес-службу НБУ.

Як зазначає центробанк, така його позиція обумовлена тим, що ліквідація банків має відбуватися не за загальною процедурою банкрутства, а виключно в рамках процедур, передбачених законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", за якими пріоритетне право на отримання коштів мають не акціонери, а кредитори банку.

НБУ також звертає увагу кредиторів Златобанку на встановлення терміну на заяву грошових вимог до боржника - 25 липня 2019 року.

"Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає", - зазначено в повідомленні.

Як повідомлялося, постановою Господарського суду Києва від 19 червня 2019 року було відкрито провадження у справі про банкрутство Златобанку. Відповідне оголошення опубліковано 25 червня 2019 року на сайті Верховного Суду.

Раніше повідомлялося, що в липні Фонд гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) подав до Північного апеляційного господарсьогой суду апеляційну скаргу на ухвалу Господарського суду Києва від 19 червня 2019 року, яким було відкрито провадження у справі про банкрутство Златобанку.

Златобанк засновано в 2008 році. Найбільшим акціонером фінустанови на 1 жовтня 2014 року було ТОВ "Авангард-Експо" (97,94%), єдиним бенефіціаром - Олена Якименко.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2014 року за розміром загальних активів (7,893 млрд грн) банк посідав 27-ме місце серед 166 українських банків.

Коментарі
Додати коментар