До новин

Суд арештував майже 250 мільйонів оточення Януковича у банку Порошенка

20 січня, 2020
Банкрутство фінустанов
Суд арештував майже 250 мільйонів оточення Януковича у банку Порошенка

Суд наклав арешт на 247 млн грн, які належали оточенню президента втікача Віктора Януковича, і передав їх в управління АРМА.

Про це повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація в Україні» із посиланням на пресслужбу Офісу генерального прокурора.

"13 січня 2020 року слідчий суддя наклав арешт на кошти в сумі 247 млн грн, які належали ПАТ "Всеукраїнський Банк Розвитку" та знаходились на рахунках ПАТ "Міжнародний Інвестиційний Банк. 16 січня 2020 року суд прийняв рішення про передачу цих коштів в управління АРМА та зобов’язав ПАТ "Міжнародний Інвестиційний Банк" перерахувати кошти на рахунки АРМА", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що вказані активи заарештували в рамках провадження щодо оточення Януковича.

В ОГП пишуть, що наразі вивчається законність знаходження коштів ПАТ "Всеукраїнський Банк Розвитку" (оточення Януковича) на рахунках ПАТ "Міжнародний Інвестиційний Банк" (банку Порошенка) та встановлюються причетні до цього рішення.

Власником Міжнародного інвестиційного банку є 5-й президент Петро Порошенко.

17 січня офіс генпрокурора звернувся до АРМА з клопотанням про виконання ухвал суду про накладення арешту та їх передачу в управління АРМА.

В рамках розслідування 3 особам уже повідомили про підозру за ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом), ст. 209-1 (умисне порушення вимог законодавства про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму) ККУ, ще двох осіб оголошено у розшук.

Про завершення розслідування повідомили екскерівника департаменту фінмоніторингу ПАТ "Всеукраїнський Банк Розвитку" та надали доступ до матеріалів досудового розслідування, після ознайомлення обвинувальний акт скерують до суду.

Нагадаємо, у січні 2016 року Вищий адміністративний суд України підтвердив правомірність прийняття Національним банком України постанови "Про віднесення Публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський банк розвитку" до категорії "неплатоспроможних" від 27 листопада 2014 року № 743.

В 2014 році НБУ прийняв таке рішення з "метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів цього банку".

Коментарі
Додати коментар