До статей

Олександр Бірюков: Затримка в підготовці створення СРО є небезпечною

06 серпня, 2019
Думки
Олександр Бірюков: Затримка в підготовці створення СРО є небезпечною

Олександр Бірюков, доктор юридичних наук, президент ГО «Всеукраїнська самоврядна організація фахівців конкурсного процесу» в ексклюзивному коментарі інформаційному порталу Банкрутство & Ліквідація висловив свою думку щодо того, як прискорити підготовчу роботу по створенню єдиної саморегулівної організації арбітражних керуючих.

Практично усі представники професії арбітражних керуючих визнали засідання 17 липня робочої групи Координаційної ради зі створення єдиної саморегулівної організації (СРО) арбітражних керуючих надзвичайно вдалим. Вдалось конструктивно обговорити основні напрямки роботи з проведення з’їзду арбітражних керуючих та створення єдиної саморегулівної організації у цій професії.

Разом з тим, станом на сьогодні поки що не помітно суттєвих результатів, до речі, тих результатів, про які було досягнуто домовленостей. Вважаємо, затримка у процесі підготовки проведення з’їзду та створення СРО є небезпечною – попереду ще досить багато роботи.

Повертаючись до засідання зазначеної робочої групи, хочеться висловити жаль з приводу того, що тоді не підтримали мою пропозицію щодо створення невеликої робочої групи з визначенням функції кожного члена такої групи. Мається на увазі дійсно робочої групи, яка виконувала б конкретну роботу за певними напрямками.

Ця пропозиція ґрунтується на моєму особистому досвіді участі у численних робочих групах, у тому числі міжнародних. Наприклад, такий підхід був використаний при розробці міжнародної конвенції з цінних паперів (що розроблялась УНІДРУА).  Саме так працюють цільові і робочі групи, що створюються Всесвітнім банком. Остання моя робота у робочій групі з розробки міжнародних стандартів з банкрутства фізичних осіб свідчить саме про це. Над розробкою тексту документу працювали тільки чотири експерти. У подальшому як концептуальні аспекти концепції та бачення цих міжнародних стандартів, так і сам текст міжнародного документу пропонувався для обговорення і схвалення членами великої робочої групи. Таким чином працювали і робочі групи з розробки модельних законів для країн СНД. Мені пощастило входити у склад малої групи розробників тексту одного з модельних законів (у сфері цінних паперів).

Тож, моя пропозиція, що була висловлена на засіданні робочої групи зі створення єдиної саморегулівної організації арбітражних керуючих, стосувалась того, що у нинішніх умовах було б бажано створити робочу групу, що могла б складатись із невеликої кількості обраних людей кількістю, скажімо, до семи осіб. Кожному члену цієї робочої групи мало б бути делеговано здійснювати конкретну визначену роботу і бути відповідальним за певний напрямок. Сама робоча група могла б виступати центром отримання інформації та обробки пропозицій, отримуваних від членів великої робочої групи, які, у свою чергу, обробляли б пропозиції представників професії. Крім того, такі особи мали б виконувати координаційну функцію з комунікації з одного боку між професійною спільнотою і робочою групою, а з іншого – між робочою групою і уповноваженим державним органом (Міністерством юстиції).

Засідання робочої групи 17 липня було важливим, але за змістом і результатами видалось просто зборами представників професії арбітражних керуючих, на яких відбувся обмін думками і узгодження деяких концептуальних аспектів майбутнього самоврядування у професії арбітражних керуючих. Це є важливим, але, здається, недостатнім, враховуючи об’єм та складність тих завдань, що стоять перед арбітражними керуючими на шляху реалізації Кодексу з процедур банкрутства.

Однак ще не пізно використати запропонований мною підхід, що апробований широко у світі. Впевнений, робота над підготовкою проведення з’їзду та статутних документів пішла би значно швидше і з більшою ефективністю.

Коментарі
Додати коментар