До статей

Микола Занько: Від своєчасного введення в дію Кодексу виграли б усі

03 жовтня, 2019
Думки
Микола Занько: Від своєчасного введення в дію Кодексу виграли б усі

Чи треба відтерміновувати набуття чинності Кодексу з процедур банкрутства? Свою думку щодо цього питання в коментарі інформаційному порталу «Банкрутство & Ліквідація» висловив голова правління ГО «Всеукраїнська асоціація арбітражних керуючих» Микола Занько.

На мою думку, відтермінування Кодексу не потрібно і ось чому: арбітражні керуючі в більшості своій - безробітні, та не можуть вже тривалий час реалізуватися як фахівці антикризового менеджменту.

Кодекс зміг би радикально змінити цю ситуацію на їх користь внаслідок скасування обмежень під час порушення справи про банкрутство (300 мін. зп). Нарешті запрацювали б механізми відновлення платоспроможності боржника, адже арбітражний керуючий мав би справу зовсім з іншими підприємствами, по якими ще не пройшлися "катком" ані ДФС, ані ДВС. Рейтинг України на цьому тлі різко змінився б на позитивний, адже скоротилися би терміни процедур, збільшився б відсоток повернення боргів кредиторам, стала б дешевшою сама процедура банкрутства. Окрім того змінився б сам імідж професії, адже арбітражний керуючий мав би бути корисним саме кредиторам, і це правильно. Криза неплатежів в країні та заборгованість по заробітній платі працівникам підприємств були б подолані. Значно би підвищився статус арбітражних керуючих. Адже навіть вже сьогодні, ще напередодні введення в дію Кодексу, чимало звернень до арбітражних керуючих від фізичних осіб з приводу допомоги їм у відновленні їхньої платоспроможності внаслідок іпотечного валютного кредитування.

Переконаний, від своєчасного введення вдію Кодексу виграли б держава, кредитори, громадяни, банки та арбітражні керуючі. Безперечно програли би ті, хто протягом 30 років намагалися запевнити всіх, що «платять по боргах тільки боягузи!».

Коментарі
Додати коментар