До статей

Мар’ян Чорній: Центри підтримки АК піднімуть професію на новий якісний рівень

16 вересня, 2020
Думки
Мар’ян Чорній: Центри підтримки АК піднімуть професію на новий якісний рівень

В Україні створено перший Центр підтримки арбітражних керуючих (ЦПАК). Зробила це Рада арбітражних керуючих Львівської області. За задумом, ЦПАК – це майданчик, де можна отримати підтримку та допомогу під час здійснення арбітражним керуючим своїх повноважень. Детальніше про те, як функціонує ЦПАК сьогодні, в ексклюзивному інтерв’ю порталу «Банкрутство & Ліквідація» з головою Ради арбітражних керуючих Львівської області Мар’яном Чорнієм.

Мар’яне, що таке Центр підтримки арбітражних керуючих? Як виникла ідея створення такого Центру?

Ідея створення ЦПАКу виникла уже давно, проте втілити таку ідею в життя не видавалось за можливе, у зв’язку з відсутністю на це відповідних повноважень та єдиної організації, одним із завдань якої, було б створення сприятливих умов для здійснення професійної діяльності арбітражними керуючими.

Станом на сьогодні створено Національну асоціацію арбітражних керуючих України та створюються її регіональні органи, які направлені на реалізацію нових ідей, що допоможуть ще більш результативно здійснювати діяльність арбітражного керуючого.

Як відомо, однією із особливостей професії арбітражного керуючого є часті відрядження до різних міст України. Тому, відбуваючи у відрядження у іншу область, арбітражний керуючий, в першу чергу, потребує затишного місця, де він зможе  скористатись комп’ютером, принтером, отримати доступ до мережі Інтернет, отримати допомогу під час здійснення своїх повноважень та, навіть, випити кави.

З огляду на наведене, на засіданні Ради арбітражних керуючих Львівської області, яке відбулось 03.03.2020р. створено Центр підтримки арбітражних керуючих (ЦПАК) при Раді арбітражних керуючих Львівської області за адресою: місто Львів, вулиця Тракт Глинянський, будинок 161 «Б».

У зв’язку з необхідністю забезпечення належної правової регламентації діяльності ЦПАКу, Радою арбітражних керуючих Львівської області затверджено Положення про Центр підтримки арбітражних керуючих при Раді арбітражних керуючих Львівської області.

Центр підтримки арбітражних керуючих є постійно діючим допоміжним органом, утвореним при Раді арбітражних керуючих Львівської області з метою налагодження ефективної співпраці та активної взаємодії між арбітражними керуючими різних регіонів України. Основними завданнями Центру є: надання допомоги прияння налагодженню комунікації між арбітражними керуючими; надання допомоги в організації роботи арбітражних керуючих; сприяння арбітражним керуючим у доступі до необхідної інформації, наданні та обміну напрацюваннями, підготовці та реалізації повноважень арбітражного керуючого.

Які результати діяльності ЦПАКу  сьогодні?

Станом на сьогодні у Журналі реєстрації звернень до Центру підтримки арбітражних керуючих при Раді арбітражних керуючих Львівської області зареєстровано ряд звернень, серед яких:

  • допомога арбітражному керуючому в ознайомленні у Господарському суді Львівської області із матеріалами справи про банкрутство;
  • подання арбітражним керуючим обов’язкових відомостей (інформації) через онлайн систему електронної звітності арбітражних керуючих.
  • сприяння арбітражному керуючому в реєстрації права власності на нерухоме майно, яке повернуте до складу ліквідаційної маси банкрута та знаходиться на території Львівської області.

Також, на сьогодні є й інші звернення для отримання допомоги при здійсненні діяльності арбітражних керуючих.

Мар’яне, в чому, на Вашу думку, полягає перспектива подальшого розвитку Центру підтримки арбітражних керуючих?

Основне завдання органів саморегулівної організації – це, в першу чергу, захист та підтримка арбітражних керуючих, сприяння розвитку інституту арбітражних керуючих, створення сприятливих умов для здійснення професійної діяльності арбітражними керуючими.

Тому, вважаю, що створення та розвиток Центру підтримки арбітражних керуючих при Раді арбітражних керуючих регіону сприятиме:

  1. Належній реалізації професійних прав арбітражних керуючих, розв’язці кейсу неплатоспроможності боржника із максимальною ефективністю, внаслідок чого зросте імідж професії арбітражного керуючого.
  2. Комунікації арбітражних керуючих між регіонами.
  3. Розвитку і зміцненню місцевого самоврядування (регіони розвиватимуть взаємодію між собою, підвищуватимуться якісні децентралізовані комунікації між арбітражними керуючими, обмін кращими практиками тощо).
  4. Оптимізації та спрощенню діалогу між органами саморегулівної організації та арбітражними керуючими.
  5. Розвитку професії арбітражних керуючих та процедур банкрутства і підвищення їх ефективності.
  6. Об’єднанню арбітражних керуючих в єдину потужну організацію.

Звичайно ж, ми будемо робити все від нас залежне, щоб наш Центр підтримки арбітражних керуючих приносив користь практикуючим арбітражним керуючим та тільки позитивні відгуки.

Рішенням Ради арбітражних керуючих України від 31.07.2020 рекомендовано Радам арбітражних керуючих регіонів підтримати ініціативу Ради арбітражних керуючих Львівської області про створення Центру підтримки арбітражних керуючих на матеріально-технічній базі Ради арбітражних керуючих регіону. Також, вказаним рішенням мене призначено координатором питання щодо створення ЦПАКів. Деякими радами арбітражних керуючих регіонів уже вживаються заходи щодо створення Центру підтримки арбітражних керуючих на матеріально-технічній базі Ради арбітражних керуючих регіону.

Впевнений, що шляхом створення таких Центрів ми зможемо підняти професію на новий якісний рівень. Потрібно діяти вже зараз!

Коментарі
Додати коментар