До новин

У Сумихімпрому, що перебуває у процедурі санації, відсудили 4 млн грн - ЗМІ

21 жовтня, 2021
Санація
У Сумихімпрому, що перебуває у процедурі санації, відсудили 4 млн грн - ЗМІ

Фонд соціального захисту інвалідів у м. Суми звернувся до Госпсуду Сумської області із позовом до відповідача ПАТ "Сумихімпром" про стягнення 4 млн грн. Суд позов задовольнив.

Про це повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація» із посиланням на сумське видання Панорама.

Свій позов позивач аргументує тим, що відповідач не створив належних умов для працевлаштування осіб з інвалідністю, та завідомо знаючи про умови праці на своєму підприємстві на заявлені вакансії для працевлаштування осіб з інвалідністю, які викладені в інструкціях про охорону праці, не зазначив повну інформацію необхідну для їх працевлаштування. На думку позивача це свідчить про упереджене ставлення до роботи на підприємстві людей з особливими потребами.

Судом встановлено, що на підприємстві 31 робоче місце, яке призначене для працевлаштування інвалідів ними не зайнято, у зв’язку з чим відповідач зобов’язаний був самостійно сплатити передбачені за таке порушення адміністративно-господарські санкції, та пеню.

Відповідач, обґрунтовуючи безпідставність позовних вимог, пояснював це накладеним судом мораторієм через процедуру санації на підприємстві та відсутністю обов’язку займатися пошуком таких осіб для працевлаштування. Втім, згідно із чинним законодавством мораторій не зупиняє виконання боржником таких зобов’язань і зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), які виникли після його введення. Відповідач не створив належних умов для працевлаштування інвалідів.

Зважаючи на це, суд вирішив задовольнити позов та стягнути з "Сумихімпрому" понад 4 млн грн на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів.
Коментарі
Додати коментар